Strażacy z Lipnicy wydali pieniądze z dotacji

  • 27.10.2019, 09:23
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z Lipnicy wydali pieniądze z dotacji Fot. D. Flak Dofinansowanie przeznaczono na zakup widocznej na zdjęciu motopompy szlamowej oraz dwóch ubrań specjalnych. Na zdjęciu druh Piotr Węglarz z OSP Lipnica.
OSP Lipnica otrzymała ponad 14 tys. zł dotacji. Na co jednostka przeznaczyła pieniądze?

Dofinansowanie w kwocie 14 tys. 670 zł zostało przyznane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Wkład własny, sfinansowany przez gminę Dzikowiec, wyniósł 1630 zł.

Dominik Rusin, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy, wyjaśnia, że dotacja została wykorzystana na doposażenie jednostki celem zwiększenia jej potencjału technicznego.

 - Dzięki dofinansowaniu kupiliśmy motopompę szlamową, czyli przenośną motopompę do wody zanieczyszczonej, a więc do działań przeciwpowodziowych oraz dwa trzyczęściowe stroje: ubranie specjalne ciężkie Syriusz i kurtkę lekką Proton - poinformował. 

Jak dodał, kurtka lekka służy do działań ratowniczych odbywających się na zewnątrz, a kurtka ciężka używana jest przez strażaków w przypadku pożaru wewnątrz budynku.

Dominika Flak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe