NIWISKA. Stawić się przed radnymi na tupnięcie

  • 28.10.2019, 18:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

NIWISKA. Stawić się przed radnymi na tupnięcie Fot. J. Serafin Dyrektor pośredniaka napisała pismo do przewodniczącego Roga z prośbą o odczytanie jej oświadczenia na najbliższej sesji.
O skali bezrobocia w gminie rozmawiano podczas wrześniowej sesji w Niwiskach. Nie wszystkim podobało się jednak to, że w obradach zabrakło przedstawicieli kolbuszowskiego pośredniaka.

Najwięcej bezrobotnych na terenie gminy Niwiska było w przedziale wiekowym 25 do 34 lat. - Powiatowy Urząd Pracy prowadzi aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu - wyjaśniła Elżbieta Wróbel, szefowa gminy. 

- Są pewne rzeczy do wyjaśnienia, mam sygnały do mieszkańców - zaczął radny Adam Chlebowski - Jaki jest system przyznawania premii na działalność? - zapytał. Sołtys Huciny chciał usłyszeć odpowiedź od dyrektor PUP. Jak wytłumaczył przewodniczący Robert Róg, nikt nie ma obowiązku przyjeżdżać i udzielać radnym informacji. Zgodził się jednak z tym, że w niektórych kwestiach pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości i pytania.

Radny Róg odniósł się do samych wyników przedstawionych w sprawozdaniu. Jak podkreślił, dane nie są przerażające, jeżeli chodzi o gminę Niwiska. - Pułap stopnia bezrobocia utrzymuje się ten sam - podkreślił przewodniczący prezydium. Jak nadmienił, radni dyskutując na komisji, wyciągnęli pewne wnioski. - Niespecjalnie widać, aby jakaś grupa społeczeństwa była bezrobotna - podsumował.

Podczas dyskusji radny Piotr Skiba, odnosząc się do przestawionych danych, zaznaczył, że na terenie gminy nie ma problemu z bezrobociem. - Jak ktoś chce pracować, to prace ma - podsumował. 

Samorządowiec po raz kolejny podkreślił też, że na sesje w Niwiskach nie przyjeżdżają przedstawiciele kolbuszowskich instytucji czy urzędów. Robert Róg przypomniał, że zaproszenie na sesję są wysyłane. Niemniej jednak są różne przypadki losowe, które mogą uniemożliwić obecność na obradach. - Nie na każde nasze tupnięcie mają stać wszyscy na środku na baczność - podsumował Robert Róg.

Marta Rainer, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej, powiedziała nam, że nie otrzymała zaproszenia na sesje Rady Gminy w Niwiskach. Szefowa jednostki nie chce komentować tej sprawy. Dyrektor pośredniaka napisała pismo do przewodniczącego Roga z prośbą o odczytanie jej oświadczenia na najbliższej sesji.

ap

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
nauczycielka
nauczycielka 01.11.2019, 17:14
ęcej takich dyskusji, nie wszyscy wyjadą do francji na budowy żeby zmarnować zdrowie i życie, trzeba tutaj tworzyć firmy , zakłady i miejsca pracy
observer
observer 31.10.2019, 20:44
za szkołe muzyczną i jej poziom, podziw i szacun, bardzo dobry kierunek rozwoju gminy
kielnia
kielnia 31.10.2019, 20:07
a po co jezdzić do nijakiej kolbuszowej , do jakiegoś mielca , jak wszyscy jeżdżą stąd do paryża ,
nowa rzeczywistość
nowa rzeczywistość 31.10.2019, 20:04
nareszcie gmina niwiska wychodzi z letargu po latach zastoju i upadku po pselowskim playboyu, powodzenia
stolica
stolica 30.10.2019, 21:30
brawo niwiska , wasza gmina zaczyna być przodująca, poruszacie ważne tematy, bo kolbuszowa to za*** starych układów i miernoty
21 wiek
21 wiek 30.10.2019, 21:27
obywatel skiba to zakała gminy niwiska
obywatel kane
obywatel kane 30.10.2019, 21:26
urzędy pracy to relikty po peerelu, to anachronizm i marnotrastwo pieniedzy państwowych, pusta biurokratyczna robota, dla pań często z układów i znajomości, czas to zmienić, likwidacja
dojeżdzający
dojeżdzający 30.10.2019, 21:24
a skiba niech nie pajacuje , przez lata blokował stanowisko wójta ,bo był pslowskim figurantem, jakby mu przyszło dojeżdżąć do pracy do mielca albo rzeszowa to by cienko piszczał
llokalny patriota
llokalny patriota 30.10.2019, 21:12
gratulacje dla gminy niwiska za poruszenie problemu rynku pracy, najważniejszy problem w obecnej chwili , tak trzymać i czekamy o dalsze działania
pyrawda
pyrawda 29.10.2019, 08:53
,,Podczas dyskusji radny Piotr Skiba, odnosząc się do przestawionych danych, zaznaczył, że na terenie gminy nie ma problemu z bezrobociem. - Jak ktoś chce pracować, to prace ma - podsumował."Miał na mysli Smolaka,,,za 5 zł /godz." Szkoda ze sam nie poszedł tylko innym oferuje.
a
a 29.10.2019, 10:06
Bo ma racje. Nie ma żadnego problemu z pracą. W mielcu czy rzeszowie pracy jest dużo. Jak ktoś ma łeb na karku to i zarobi nie 5 ale 50zł na godzine.
roguś
roguś 28.10.2019, 22:58
Pytanie. Kto kłamie ?
mundi
mundi 28.10.2019, 19:45
Pan Skiba uwaza ze kazdy sposób dobry,który do celu prowadzi.A scislej mówiąc,miał najpewniej na mysli swojego szefa i zwierzchnika partyjnego,który za poparcie Biedronia był gotów spodnie sciagnać iswoje ,,tyły" udostepnić.Nie tedy droga panie Piotrze,bo znajdziemy się w du...e.

Pozostałe