KOLBUSZOWA. Kwesta na cmentarzu po raz 13. Co w planie?

  • 01.11.2019, 06:30 (aktualizacja 02.11.2019, 12:39)
  • js

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Kwesta na cmentarzu po raz 13. Co w planie? Fot. GTK Kwesta będzie prowadzona przy wejściach na cmentarz parafialny. Na zdjęciu Maria Styczyńska i Paweł Michno z RTK im. Goslara w Kolbuszowej.
Jak co roku, 1 listopada, na terenie cmentarza parafialnego w Kolbuszowej zorganizowana zostanie kwesta.

Datki zbierać będą członkowie Regionalnego Towarzystwa Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami. 

W zeszłym roku do puszek wolontariuszy trafiło ponad 14,5 tys. złotych. - Kwota ta została przeznaczona na zapłatę za wcześniej odnowione nagrobki Ludwika Seeligera, Maksymiliana Korwin Zdulskiego i Zofii Magdowej - wyjaśnia Paweł Michno, przedstawiciel Regionalnego Towarzystwa Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej.

Zebrana w tym roku kwota trafi również na renowację zabytkowych nagrobków (jednego lub dwóch). Których? Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto. - Najprawdopodobniej będzie to nagrobek Józefa Lityńskiego, znajdujący się w pobliżu kaplicy - dodaje Paweł Michno.

Łącznie, przez ostatnie 12 lat, organizatorom kwesty udało się zebrać ponad 100 tys. zł. 


Nie tylko na nagrobki

Kwesty na cmentarzu parafialnym zostały zainicjowane przez śp. Wihelma Hrycyszyna, a odbywają się od 2007 roku. Do tej pory zebrane pieniądze zostały przeznaczone m.in. na renowację dwóch nagrobków, dofinansowanie dokumentacji odnowy kaplicy cmentarnej oraz wyszukiwarki internetowej grobów na cmentarzu parafialnym.

js

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
naczelny konfident
naczelny konfident 01.11.2019, 17:21
pan michno swoja morda :)
swietny nauczyciel historii z owczesnego gimnazjum.

Pozostałe