W trakcie biegu Monika wpadła w szczelinę w skale. Pomogli kibice

  • 03.11.2019, 14:32
  • mj

Podziel się:

Oceń:

W trakcie biegu Monika wpadła w szczelinę w skale. Pomogli kibice Fot. Zdjęcie klubowe Skoki między kamienistymi ścieżkami to był jeden z najtrudniejszych elementów prestiżowego biegu.
39. miejsce, mimo spuchniętego stawu skokowego, w stawce aż 112 zawodniczek, wywalczyła jedna z najzdolniejszych wychowanek kolbuszowskiej Tiki -Taki, Monika Węgrzyn w prestiżowym biegu Trofeo Vanoni we Włoszech.

Wychowanka Bogdana Karkuta była pod ogromnym wrażeniem stopnia trudności tej trasy. Była jedną z najmłodszych uczestniczek tego biegu, ale nie przestraszyła się tej rywalizacji.

– Poziom można nazwać mistrzowskim – opisywał trener Tiki- Taki. Zawody wygrała aktualna mistrzyni świata Lucy Wambui z Kenii. Dla jeszcze 16-letniej biegaczki było to świetne doświadczenie. – Rywalizacja z najlepszymi na świecie dorosłymi zawodniczkami ma zaprocentować za kilka lat – podkreśla Karkut. 

Na trasie Monika nie uniknęła przygód. Wpadła w szczelinę w skale, przez co doznała kontuzji stawu skokowego. Pomogli jej licznie obserwujący ten bieg kibice. – Potrzebowała wsparcia przy ściąganiu buta i skarpety – podkreślał Karkut. Żeby uśmierzyć ból, nasza biegacza włożyła stopę do zimnego strumyka. Straciła przez to sporo czasu, ale jednak wróciła na trasę. 

Doświadczenie, jakie Monika Węgrzyn zdobyła w Lombardii, ma zaprocentować w przyszłości. Kolejny cel naszej zawodniczki to mistrzostwa Europy juniorów w Portugalii (lipiec 2020). Teraz jednak musi szybko wyzdrowieć. 

mj

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe