Żołnierze nad zalewem w Wilczej Woli. Byli też druhowie z OSP |ZDJĘCIA|

  • 07.11.2019, 22:54 (aktualizacja 07.11.2019, 23:05)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze nad zalewem w Wilczej Woli. Byli też druhowie z OSP |ZDJĘCIA| Fot. 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej W ćwiczeniach udział wzięli druhowie z jednostek OSP z terenu całej gminy Dzikowiec.
Działania ratunkowe, zapobieganie skutkom powodzi, zachowanie podczas wypadków komunikacyjnych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej to ćwiczenia, które były przeprowadzane końcem października.

Jak informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze 325. Kompanii Lekkiej Piechoty z niżańskiego batalionu zrealizowali obowiązkowe zagadnienia z ratownictwa medycznego. 

Ćwiczenia na Maziarni

- Zajęcia były prowadzone na terenie zbiornika wodnego Maziarnia. Poszczególne przedsięwzięcia poprowadzili doświadczeni druhowie z miejscowej OSP - informuje porucznik Sura.

To już kolejne szkolenie w tym roku z zarządzania kryzysowego żołnierzy 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko. Każda kompania ma obowiązek raz na kwartał przeprowadzić zajęcia z tego zakresu w swoich rejonach odpowiedzialności.

- Poprzez takie działania żołnierze zapoznają się z rozwiązaniami wprowadzonymi przez terenowe służby ratownicze, nabywają praktycznych umiejętności, nawiązują kontakty z władzami samorządowymi i przedstawicielami grup ratowniczych oraz lokalną społecznością - podkreśla rzecznik prasowy 3. PBOT. 

W czasie wojny

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

Jak nadmienia Witold Sura, misją Wojska Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. - Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut "Terytorialsów" - dodaje porucznik.

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe