Zniszczona fontanna i sterta śmieci. - To skandal! - mówi Czytelniczka

  • 08.11.2019, 22:30 (aktualizacja 08.11.2019, 22:38)
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Zniszczona fontanna i sterta śmieci. - To skandal! - mówi Czytelniczka Fot. Dominika Flak  Kobieta zastała na placu butelki po piwie, paczki po papierosach i inne śmieci.
Tak wyglądał już nowy plac zabaw przy ul. Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim. W sprawie interweniowała nasza Czytelniczka.

- To jest po prostu skandal, bo inaczej trudno to nawet nazwać. Nowiutki plac zabaw, a już musi być zdewastowany przez jakiś wandali! Tydzień temu byłam z dzieckiem i była zniszczona fontanna (urwana część kwiatka), a teraz jeszcze urwane i porozrzucane znaki drogowe.

Już nawet nie wspomnę o tych śmieciach, które się wszędzie walają. Synek biegał wokół, a jest jeszcze na tyle mały, że chętnie podnosi z ziemi różne rzeczy, a tu leżą butelki po piwie, paczki po papierosach. Czy naprawdę to musi tak wyglądać? - pyta rozżalona Czytelniczka.

Porządnie ukarać

Zdaniem kobiety, sprawca powinien zostać ukarany. - Myślę, że powinni złapać tego, kto to zrobił i porządnie ukarać, bo to jest skandal, żeby normalnie nie można było z dziećmi pójść na plac zabaw - zaznacza. Jak dodaje, z placu korzystają nie tylko dzieci, ale przebywają na nim także nastolatkowie. - Kiedyś byliśmy z dziećmi, ale przyjechała jakaś "młodzież" w kapturach i zwyczajnie dzieci się bały. I to wszystko pod nosem policji - zaznacza i prosi o interwencję w tej sprawie. -

Nie było zgłoszenia

O sprawę zapytaliśmy również kolbuszowską policję. Jak poinformowała nas w poniedziałek, 29 października, kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, na ten moment policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

 W tej samej sprawie skontaktowaliśmy się także z Jerzym Wilkiem, wójtem gminy Majdan Królewski. Jak przyznał w rozmowie z nami, na temat zniszczeń na placu przy ul. Jagiellońskiej nic nie wie. Dodał, że jest mu z tego powodu przykro.

Włodarz zdziwił się także, że Czytelniczka zgłosiła tę sprawę do naszej gazety, a nie bezpośrednio do gminy czy na policję.

Wójt wyjaśnił, że gmina nie ma pieniędzy na sprzątanie i remont placu. Dodał, że plac przy Jagiellońskiej nie jest objęty monitoringiem, a gmina nie ma pieniędzy na jego zakup i montaż. Jerzy Wilk zapewnił, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Ogólnodostępny plac

Przypomnijmy, że rewitalizacja placu przy ulicy Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim była jedną z najdroższych inwestycji w tym roku w gminie.

Zakres pierwszej części robót objął budowę małego miasteczka ruchu, które pomaga dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej. Wykonany został również plac zabaw "zwierzaki", na którym zamontowano urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt. Utworzony został także plac fontannowy. Zamontowano również kontener sanitarny oraz instalacje elektryczne paneli fotowoltaicznych.

Druga część zadania przewidywała budowę wiaty, zjazdu, drogi wewnętrznej  i chodników. W ramach prac wykonane zostały roboty budowlane małej architektury placu fontannowego. Przyłączona została woda i kanalizacja. Zamontowane zostało również oświetlenie terenu.

Wartość całkowita projektu wyniosła 882 tys. 771 zł, w tym unijne dofinansowanie -  251 402 zł. 


Fot. Dominika Flak 

Dominika Flak

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rafał
Rafał 11.11.2019, 18:43
To prawda dzielnicowy nie robi nic w tym temacie, tylko czepia się porządnych ludzi na rynku.
Krzysztof
Krzysztof 10.11.2019, 19:53
Ten project to skandal I zenada. Zabetonowali przestrzen zielona I nawet lawek brak oraz drzew. Panie Wilk daj pan na Korone troche a nie betonuj wszystko.
xyz1
xyz1 10.11.2019, 11:16
Jaki dzielnicowy taki stan bezpieczeństwa. Dzielnicowy siedzi sobie w Posterunku a za oknem kapturowcy niszczą plac zabaw. Panie dzielnicowy Majdanu Królewskiego Jarosławie czas wziąć się do pracy.
Jaro 1
Jaro 1 10.11.2019, 11:10
Jaki dzielnicowy taki stan bezpieczeństwa. Dzielnicowy z terenu Majdanu Królewskiego siedzi w Posterunku a za oknem kapturowcy niszczą plac zabaw. Czas się wziąć do pracy Panie dzielnicowy Jarosławie.
Marekk
Marekk 09.11.2019, 08:55
Moim zdaniem kosze na śmieci których tam brak to podstawa na tego typu placu

Pozostałe