GMINA DZIKOWIEC. Mieszkańcy chcą rozbudowy przedszkola

  • 10.11.2019, 12:34
  • bp

Podziel się:

Oceń:

GMINA DZIKOWIEC. Mieszkańcy chcą rozbudowy przedszkola Fot. Bartosz Posłuszny Do przedszkola w Mechowcu uczęszcza aktualnie 25 dzieci.
W placówce jest obiecanie pełny stan. Do przedszkola uczęszczają nie tylko dzieci z Mechowca, ale również z Porąb Dymarskich i Kopci.

Mieszkańcy Mechowca chcieliby, aby przedszkole w ich wsi zostało rozbudowane. Chcą stworzenia odrębnego oddziału dla sześciolatków.

Wójt Józef Tęcza poinformował, że odbyło się już spotkanie z ekipą projektową, dotyczące rozbudowy placówki. Zanim jednak jakiekolwiek prace ruszą, trzeba rozburzyć stare garaże znajdujące się za szkołą, obok przedszkola. Tym w pierwszej kolejności zająć się ma dzikowiecki urząd. 

Jak mówi Czesława Kubisz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mechowcu, aktualnie w przedszkolu jest pełny stan. Sześciolatków jest sześcioro. Dyrektor podkreśla, że do placówki uczęszczają nie tylko dzieci z Mechowca, ale również z Porąb Dymarskich, Kopci, ponieważ przedszkole jest czynne od godz. 7 do 17.  

Nasza rozmówczyni dodała, że godziny otwarcia są wygodne i dostosowane dla pracujących rodziców. Chętnych na zapisy jest dosyć sporo. W tej chwili jest mała salka, gdzie prowadzone są oddzielne zajęcia dla pięcio- i sześciolatków. Czesława Kubiś uważa, że osobny oddział dla starszych dzieci, przygotowujących się do pójścia do szkoły, z pewnością by się przydał. 

 

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe