- Tu dojdzie do tragedii - ostrzega mieszkaniec i pisze list do radnych

  • 10.11.2019, 14:30
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

- Tu dojdzie do tragedii - ostrzega mieszkaniec i pisze list do radnych Fot. Archiwum Korso Skrzyżowanie drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką 872 jest, zdaniem niektórych mieszkańców, jedną z najbardziej niebezpiecznych krzyżówek w gminie Majdan Królewski.
Mieszkaniec gminy interweniuje u samorządowców. - Jestem jedną z osób, które w ostatnim czasie były poszkodowane w zdarzeniu drogowym na przejściu dla pieszych obok przystanku autobusowego - przyznaje. Co zamierzają zrobić w tej sprawie radni?

Waldemar Kamiński, przewodniczący rady gminy, odczytał podczas ostatniej sesji pismo mieszkańca gminy Majdan Królewski. Mężczyzna zwrócił się w nim z prośbą o to, aby radni zastanowili się oraz podjęli stosowne kroki nad zwiększeniem bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych wzdłuż ul. Rzeszowskiej oraz ul. Tarnobrzeskiej w Majdanie Królewskim.

Wrócić do domu 

Zdaniem mężczyzny jest wiele rozwiązań, które mogłyby przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na danym odcinku drogi. - Od fotoradaru czy sygnalizatora świetlnego poprzez odcinkowy pomiar prędkości, aż do przebudowy skrzyżowań w tzw. rondo - zaproponował i zaapelował bezpośrednio do radnych.

- Szanowni państwo, proszę podjąć odpowiednie działania, aby wyjeżdżając, nawet w krótką podróż, bezpiecznie moglibyśmy wrócić do domu.

Paskudne położenie

Do treści pisma odniósł się na sesji Tomasz Kozioł, radny z Majdanu Królewskiego. - To pismo to sygnał oficjalny, natomiast było jeszcze wiele sygnałów nieoficjalnych, które trafiały bezpośrednio do mnie - zaznaczył samorządowiec. 

Jak dodał, w związku z tym tematem, w ostatnim czasie, dwukrotnie kontaktował się z kierownikiem Posterunku Policji w Majdanie Królewskim, który prowadził w tej sprawie rozmowy z KPP w Kolbuszowej. 

- Dzwoniłem również do Referatu Ruchu Drogowego KPP w Kolbuszowej i powiem tak: sytuacja nie jest taka prosta, ponieważ Majdan Królewski ma dosyć paskudne położenie - stwierdził. - Służba ruchu drogowego w powiecie tj. w tej chwili raptem chyba 10 osób i dwa fotoradary, przy czym, żeby ukarać kogokolwiek za przekroczenie prędkości, to trzeba go po prostu zatrzymać - wyjaśnił. - Przez większość ciągu ul. Rzeszowskiej i Tarnobrzeskiej nie ma takiej możliwości i nie wolno policjantom zatrzymać nikogo, bo grozi to spowodowaniem zagrożenia w ruchu dla innych osób. W związku z tym technicznie będzie to utrudnione - powiedział. - Nie możemy natomiast liczyć na to, że jakaś bardzo nasilona obecność funkcjonariuszy drogówki w naszym rejonie nastąpi, bo po prostu jest to kilka osób na teren całego powiatu, gdzie tak naprawdę nie tylko Majdan Królewski jest na terenie "dziewiątki" - zaznaczył. 

Nic nie daje

Radny Kozioł poruszył również kwestię stacjonarnego fotoradaru znajdującego się w przysiółku Grabina w Majdanie Królewskim (tuż przed Nową Dębą). - Tak naprawdę ogranicza on prędkość na odcinku 100-150 metrów przed fotoradarem i 50 metrów za, bo potem wszyscy przyspieszają - stwierdził samorządowiec.

Tomasz Kozioł odniósł się również do kwestii montażu fotoradaru bądź odcinkowego pomiaru prędkości na "wlocie" do Majdanu Królewskiego od strony Kolbuszowej. - To już było przerabiane trzy lata temu. Nawet jeden z mieszkańców pisał w tej sprawie pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i niestety odpowiedź była taka, że będzie to rozważone w przyszłości, czyli de facto nie daje to jakichkolwiek możliwości działania na najbliższy okres - podsumował.

Na komisji 

Samorządowiec zaproponował, co rada gminy mogłaby zrobić w tej sprawie. - Na pewno powinniśmy wystąpić z oficjalnym pismem do komendanta powiatowego KPP w Kolbuszowej o objęcie Majdanu i okolicy zwiększonym nadzorem. Być może on będzie mógł wystąpić wtedy do komendy wojewódzkiej na przykład o zwiększenie środków, może dodatkowe doposażenie sprzętowe dla komendy powiatowej - stwierdził Kozioł.

Radny dodał, że jest umówiony na rozmowę z kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego w Kolbuszowej. - Zobaczymy, co w tej sprawie da się zrobić - podsumował.

Przewodniczący majdańskiej rady zapewnił natomiast, że pismem mieszkańca radni zajmą się podczas komisji. - Spróbujemy wypracować swoje stanowisko na ten temat.

Dominika Flak

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Wasyl
Wasyl 10.11.2019, 23:54
TBGtez nauki brakuje
TBG
TBG 10.11.2019, 19:24
Nauczcie się najpierw jeździć RKLe..
Nn
Nn 11.11.2019, 22:30
RTA też mistrzami kierownicy nie są

Pozostałe