Adam Chlebowski o bolączkach mieszkańców

  • 12.11.2019, 16:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Adam Chlebowski o bolączkach mieszkańców Fot. Anna Pocałuń Adam Chlebowski jest sołtysem i radnym.
Samorządowiec, podczas ostatniej sesji, dopytywał m.in. o opóźniające się w realizacji inwestycje.

Radny i zarazem sołtys zaczął od kwestii wykonania oświetlenia na ul. Pogodnej i ul. Popiełuszki w Hucinie. - Na poprzedniej sesji jako radny zwracałem uwagę na pewne usterki i nic nie zostało zrobione - rozpoczął radny.

Przypomniał także temat z obcięciem gałęzi. Dopytywał, czy właściciel został pisemnie powiadomiony przez urząd. - Lampa teraz świeci jednemu panu w bramie, a nie świeci na skrzyżowaniu ul. Pogodnej z ul. Nową, a chyba w tym celu była tam wybudowana - kontynuował Chlebowski. 

Oświetlenie i gałęzie

Sołtys Huciny zainteresowany był również kolejną sprawą. Na prośbę jednego z mieszkańców pytał, dlaczego tak opieszale wykonywane są drobne inwestycje z funduszy sołeckich. Miał na myśli ul. Graniczną w Hucinie. Zastanawiał się, dlaczego praca związana z zamontowaniem czterech lamp tak się ciągnie. - Taka inwestycja nie powinna trwać więcej niż dwa dni - powiedział przedstawiciel sołectwa Hucina - Tym bardziej że pieniądze zostały zabezpieczone z funduszu sołeckiego - dodał. 

Zaznaczył, że w związku z porą jesienną te lampy powinny świecić. - Trochę to boli, bo przyglądając się planowi, który miał zostać wykonany, to już jest mocno po terminie. Myślałem, że do 1 listopada zostanie to zamontowane - mówił Chlebowski. Radny przewidując odpowiedź, że wykonawca miałby się nie zmieścić w czasie, stwierdził, że jest mnóstwo innych zleceniobiorców i można by było wcześniej o tym pomyśleć. Chlebowski dodał, że nie musi to być jeden i ten sam wykonawca, jeżeli nie jest w stanie wykonać tego w odpowiednim czasie. - Wiem, że fundusze sołeckie muszą być w tym roku wykorzystane - podsumował Adam Chlebowski, gospodarz sołectwa Hucina. 

Do tego tematu odniosła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Nadmieniła, że na wskazanych ulicach inwestycja jest w trakcie realizacji. - Jeżeli chodzi o wycinkę drzew, pismo zostało wysłane do właściciela, odpowiedzi nie ma - przyznała szefowa gminy. Wracając do tematu oświetlenia na ul. Granicznej, wójt wyjaśniła, że gmina, przystępując do zadania, ma obowiązek stosowania ustawy co do zamówień publicznych. 

Chodnik i drogi

Ulewne deszcze, które w tym roku przeszły nad gminą Niwiska, zostawiły za sobą ślady. Poniszczone zostały części drogi, szczególnie chodnik przy szkole, który dalej się zapada. - Mam pytanie od mieszkańców, czy zostały zdobyte jakieś środki z tytułu podtopień - dopytywał Chlebowski. Radny chciał odpowiedzi na pytanie, czy miejscowość ma poradzić sobie z funduszu sołeckiego. Jak zauważył samorządowiec chodnik nie jest zbyt bezpieczny.

Jak wyjaśniła Elżbieta Wróbel skutki ulewy zgłoszone były w ciągu 24 h. Po weryfikacji zgłoszeń przez komisje od wojewody, nie wszystkie zostały zatwierdzone. - Chodnik nie został uznany - wyjaśniła włodarz i dodała: - Jeżeli zagraża bezpieczeństwu, będę go poprawiać w ramach funduszy własnych - obiecała Elżbieta Wróbel.

Wójt Wróbel dodała, że nikt tej sytuacji nie zgłaszał, nadmieniła także, że takie sygnały powinien przekazywać radny i sołtys. - Zostały wysłane zdjęcia po ulewie - wytłumaczył się Chlebowski. Włodarz odpowiedziała, że w maju do magistratu napływało masę zdjęć. Przez gminę przeszła potężna nawałnica, która do dzisiaj zostawiła po sobie ślad. 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe