Śmieci o pół miliona złotych droższe?

  • 16.11.2019, 12:03
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Śmieci o pół miliona złotych droższe? Fot. Archiwum Korso Opłaty za odpady powinny bilansować wydatki na pokrycie kosztów systemu. Brakującego pół miliona złotych urzędnicy musieliby więc poszukać w kieszeni mieszkańców.
Gmina Niwiska szuka firmy, która będzie odbierać od mieszkańców śmieci. Od wyniku przetargu zależy, czy dojdzie do podwyżki opłat za odbiór odpadów.

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, znajdujących się na terenie gminy Niwiska. Dotyczy także odbioru i zagospodarowanie odpadów z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w 2020 roku. Zainteresowany udziałem w przetargu musiał zadeklarować, że będzie odbierał śmieci przez cały rok.

Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent - przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" Zbigniew Zieliński z Rakowa. Gmina zamierzała przeznaczyć 330 tys. zł na opłacenie całego systemu śmieciowego. Firma zaproponował dużo wyższą kwotę - 808 758 zł. 

 - Radni na komisjach przedyskutują temat związany z odbiorem śmieci - wyjaśnia Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.  

Może też dojść do sytuacji, że przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony raz jeszcze. Magistrat musi jednak się spieszyć, ponieważ nowy odbiorca odpadów musi zacząć je odbierać już od 1 stycznia 2020 roku. 

 

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Dzieg
Dzieg 17.11.2019, 14:02
Od dawna mówiłem że to największy przekręt w Polsce z tymi śmieciami ,firmy robia monopol na danym terenie i robią co chca z cenami,do przetargu zaprosza jakaś drugą która wystawi większą kwotę i pozamiatane ,potem zostaje płać i płacz.

Pozostałe