Niezwykłe odkrycie historyczne w gminie Niwiska. Wykopano fragmenty rakiety V2 |ZDJĘCIA | VIDEO|

  • 17.11.2019, 12:10 (aktualizacja 17.11.2019, 14:49)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Niezwykłe odkrycie historyczne w gminie Niwiska. Wykopano fragmenty rakiety V2 |ZDJĘCIA | VIDEO| Fot. Relic Hunter Miejsce odkrycia widziane z góry.
Działaczom Stowarzyszenia Historycznego Perkun z Trześni oraz Relic Hunter z Przemyśla udało się odnaleźć głowicę i inne części tajnej broni hitlerowców. A to wszystko w Niwiskach.

Akcję przeprowadzono w sobotę (16 listopada) na polach w Niwiskach - a nie jak podają niektóre media w Trześni koło Mielca. Miejsce wykopu znajdowało się po prawej stronie drogi, jadąc od Kolbuszowej. O odkryciu pisze grupa Relic Hunter na swoim profilu na facebooku.

- Tak wygląda Wunderwaffe wydarte ziemi po 80 latach - napisali pod filmem, na którym widać jak strażak myje wodą znalezioną głowicę. 

Aby wydobyć fragmenty rakiety niezbędna była koparka. Akcja była o tyle utrudniona, że V2 zlokalizowana była w podmokłym terenie. Odkrywców wspierali druhowie z OSP Niwiska. Działania rozpoczęto przed godz. 10 a zakończono przed 17. 

Jak powiedział nam dzisiaj działacz Relic Hunter, znalezisko trafi do Parku Historycznego Blizna. 

Więcej w najbliższym numerze Korso

ZDJĘCIA dzięki uprzejmości Relic Hunter.


Jak podaje Wikipedia V2 to pierwszy w historii, udany konstrukcyjnie, rakietowy pocisk balistyczny, skonstruowany przez zespół niemieckich konstruktorów pod kierunkiem Wernhera von Brauna w czasie II wojny światowej. Pocisk V2 po raz pierwszy w historii ludzkości przekroczył wysokość 100 kilometrów, wchodząc w przestrzeń kosmiczną. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa Vergeltung oznaczającego odwet.

 

js

Zdjęcia (5)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Corny
Corny 19.11.2019, 08:02
Kawałek blachy, a podnieta jak w odpust na kramach ?
nnnnnn
nnnnnn 19.11.2019, 07:46
O korso korso korso, korso korso korso.. Korso na sukces xD
Miodek
Miodek 17.11.2019, 14:55
Parku Historycznego w BLIZNIE!!!!! chyba panie redaktorze...???!??? Uczta się polskiego na Boga!!!!!!
Olaf
Olaf 17.11.2019, 14:02
Jeżeli chodzi o pozostałości po II Wojnie Światowej w Niwiskach to dopiero początek niezwykłych odkryć. Trzeba uzbroić się w cierpliwość jeszcze parę miesięcy. Bo może się okazać że odkrycia w tej miejscowości będą, że tak powiem spektakularne jeżeli wszystko się potwierdzi i uda się te "rzeczy" wydobyć.

Pozostałe