Inwestycja za milion złotych będzie realizowana w Cmolasie

  • 17.11.2019, 21:01 (aktualizacja 17.11.2019, 21:23)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Inwestycja za milion złotych będzie realizowana w Cmolasie Fot. Bartosz Posłuszny Na chwilę obecną w gminie Cmolas działa mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy urzędzie gminy.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstanie w Cmolasie. Budowa obiektu kosztować ma ponad milion złotych.

Gmina Cmolas otrzymała dofinansowanie na realizację projektu i budowę PSZOK-u. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską. Cmolaski urząd przewiduje, że całkowita wartość punktu wyniesie 1 251 984,66 zł. Dofinansowanie z Unii to ponad 850 tys. zł. 

PSZOK powstać ma do 30 czerwca 2021r. Jak czytamy na stronie urzędu gminy, głównym celem jest poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy Cmolas poprzez zwiększony udział odpadów zebranych selektywnie. - Inwestycja obejmuje budowę wiaty stalowej do czasowego magazynowania odpadów, budynku socjalno- biurowego na potrzeby PSZOK, nawierzchnie utwardzone, drogę dojazdową oraz ogrodzenie - informuje gmina. 

Jak przewidują władze gminy, dzięki budowie nowej infrastruktury wzrośnie poziom selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Cmolas. Mieszkańcy będą mogli odwozić do PSZOK-u wytworzone odpady w wyznaczonych godzinach pracy punktu. Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych spowoduje zmniejszenie ryzyka zanieczyszczenia odpadami.

- Odpady przestaną być wywożone do lasów, na nieużytki czy łąki. Zaprzestanie spalania odpadów spowoduje poprawę jakości powietrza - podaje urząd. Ponadto  w ramach realizacji projektu zaplanowano przeprowadzenie kampanii informacyjno- promocyjnej. 

Obiekt ma powstać przy istniejącym Zakładzie Usług Komunalnych w Cmolasie. Jest to jednak kontrowersyjna lokalizacja dla niektórych mieszkańców, którzy mieszkają w bliskim sąsiedztwie zakładu. Uważają oni bowiem, że będzie to problem ze względu nieprzyjemny zapach składowanych tam odpadów i zanieczyszczenia. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe