Nowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w powiecie

  • 18.11.2019, 06:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Nowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w powiecie Fot. Archiwum Korso Ze sprzętu będą mogli korzystać wszyscy potrzebujący mieszkańcy.
Od przyszłego roku ma ruszyć wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców gminy Dzikowiec. Osoby potrzebujące będą mogły nieodpłatnie skorzystać z oferowanych przez urząd urządzeń.

Jak poinformował na ostatniej komisji Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, na wypożyczalnie zostaną zaadoptowane pomieszczenia znajdujące się w budynku wielofunkcyjnym przy szkole w Wilczej Woli. 

Gmina otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Unii Europejskiej, w wysokości ponad 400 tys. zł. - Ten wniosek długo był rozpatrywany. Mieliśmy informację, że nie będzie pozytywnie rozpatrzony, ale po uzupełnieniu dokumentów i po przeprowadzonych rozmowach otrzymał pozytywną ocenę - mówił włodarz gminy. Wkład dzikowieckiego urzędu w otwarcie wypożyczalni to 5 procent. Wójt Tęcza wyjaśnił, że jest to kwota ponad 20 tys. zł. 

Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z wózków inwalidzkich, specjalistycznych łóżek, wózków elektrycznych, kul ortopedycznych i innego sprzętu niezbędnego do rehabilitacji czy funkcjonowania.

Jak informuje Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego będzie znajdować się w Wilczej Woli w budynku wielofunkcyjnym przy szkole. 

Z dostępnego sprzętu będą mogli za darmo korzystać mieszkańcy gminy, którzy wymagają specjalistycznej opieki. Będę oni mogli wypożyczyć sprzęt i korzystać z niego do sześciu miesięcy, z możliwością przedłużenia najmu na dłuższy okres. 

Kierownik GOPS-u nadmienia, że dodatkowo opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą wziąć w szkoleniach z zakresu opieki nad osobami niepełnosprawnymi i chorymi. Ze szkoleń i nauki, jak opiekować się osobami niepełnosprawnymi, może skorzystać około 30 osób. 

Jak podkreśla nasza rozmówczyni, z pożyczonego sprzętu będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które będą miały orzeczenia o niepełnosprawności. Także ci mieszkańcy, którzy mają okresowe orzeczenie, np. po złamaniu, zwichnięciu nogi. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe