Dzikowiec szuka firmy do odbioru śmieci. Radny: - Podwyżka jest prawdopodobna

  • 18.11.2019, 08:18
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Dzikowiec szuka firmy do odbioru śmieci. Radny: - Podwyżka jest prawdopodobna Fot. Archiwum Korso Jak zaznacza radny Tęcza, śmieci mogą w przyszłym roku zdrożeć. Należy jednak zaczekać aż zgłoszą się firmy chcące podjąć to zadanie.
Gmina Dzikowiec ogłosiła przetarg na odbiór śmieci w 2020 roku. - Czy ceny znów pójdą w górę? - zastanawiają się mieszkańcy.

Urząd na odbiór odpadów komunalnych w 2019 roku zaplanował 223 tys. zł. Po pierwszym unieważnionym przetargu ogłoszono kolejny. W drugim zapytaniu wygrało przedsiębiorstwo "Zieliński". Firma zaproponowała jednak znacznie wyższą kwotę, niż zakładała gmina. Za wywóz śmieci w 2019 roku oferent zaproponował 353 tys. zł. W efekcie opłata za odbiór śmieci została podwyższona. 

Jak będzie w przyszłym roku? Przedsiębiorstwo, które wygra ogłoszony przez samorząd przetarg, zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem śmieci od mieszkańców. Ponadto będzie zabierać opady z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowym Dzikowcu i Wilczej Woli.

- Mam nadzieję, że śmieci znów nam nie zdrożeją od przyszłego roku - mówi jeden z mieszkańców. - Wszystko i tak poszło w górę, a śmieci i tak są drogie - dodaje. 

Zdaniem radnego Jana Tęczy prawdopodobna jest podwyżka opłat za śmieci. Gmina Dzikowiec ogłosiła przetarg stosunkowo wcześnie, aby mieć czas na ewentualne unieważnienie przetargu i ponowne jego ogłoszenie przed zakończeniem roku, jeżeli firmy zaproponowałyby zbyt wysoką cenę. Jak pokazują wcześniejsze przypadki, przy drugim podejściu przedsiębiorcy proponują często niższe ceny. 

Jak informuje urząd w swoim ogłoszeniu, na terenie gminy Dzikowiec liczba mieszkańców wynosi ok. 4704, a zameldowanych według stanu na 30 września 2019 jest 6650. Na terenie gminy znajduje się około 1334 nieruchomości. W jej skład wchodzi osiem miejscowości.

Do tematu wrócimy.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe