Płatna strefa już działa. Pracownicy urzędu upominają

  • 18.11.2019, 11:18 (aktualizacja 18.11.2019, 13:41)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Płatna strefa już działa. Pracownicy urzędu upominają Fot. J. Serafin Takie upomnienia trafiają do kierowców.
Dzisiaj, 18 listopada, od godz. 9 zaczęła obowiązywać pierwsza w Kolbuszowej strefa płatnego parkowania. Część kierowców dostała już upomnienia.

Przed godz. 11 na Placu Wolności nie było problemu z zaparkowaniem samochodu. Wolnych, płatnych miejsc było sporo. Darmowych - ani jednego. 

Średnio co drugi kierowca, po zaparkowania auta, wziął z parkomatu bilet. Pozostali nie zwrócili uwagi na obowiązujące znaki informujące o płatnej strefie. Pod wycieraczkami ich samochodów pracownicy Urzędu Miejskiego zostawiali upomnienia.

Na druczku widnieje informacja, że auto zostało zaparkowane wbrew obowiązującemu regulaminowi. - W związku z tym informujemy, że za nieprzestrzeganie jego postanowień nakładana będzie opłata dodatkowa w wysokości 50 zł - czytamy.

- Mam taką kartkę i co dalej? - zastanawia się mężczyzna. 

Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej wyjaśnia, że taka osoba powinna jak najszybciej pobrać bilet, i w przypadku pozostawienia auta na dłużej niż 30 minut, zapłacić.

Kolejna taka sytuacja może skończyć się już wezwaniem do zapłaty 50 zł. Pracownicy urzędu spisują numery rejestracyjne pojazdów, których kierowcy nie pobierają biletu. 

CZYTAJ TEŻ: Rusza płatna strefa parkowania w centrum miasta. To musisz wiedzieć

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marcin
Marcin 19.11.2019, 18:51
Nareszcie pracownicy pracujący w rynku zostawią swoje auta gdzieś indziej a miejsca parkingowe zostawią klientom. Jeszcze koło starostwa mogliby tak zrobić.
Ds
Ds 18.11.2019, 20:24
Świetnie wkoncu znajdzie się miejsce. Nie trzeba będzie w kółko jeździć.
Dzieg
Dzieg 18.11.2019, 18:49
Wręcz cudownie czyli właściciele sklepów i ich pracownicy mają gdzie parkować.Nareszcie będę miał gdzie zaparkować jak będę chciał skorzystać z ich usług.
adam
adam 18.11.2019, 14:07
Noi dobrze,bedzie miał starosta na swoją odprawe za nicnierobienie.

Pozostałe