Debiut Moniki Węgrzyn na piątkę z plusem

  • 23.11.2019, 08:51
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Debiut Moniki Węgrzyn na piątkę z plusem Fot. biegigorskie.pl Pochodząca z Widełki dziewczyna staje się coraz bardziej rozpoznawalna. W dalszym rozwoju pomoże jej dołączenie do grupy biegowej Buff Team Poland.
23 km biegu w trudnych, górskich warunkach nie pokonało ambitnej Moniki Węgrzyn z kolbuszowskiej Tiki-Taki. Nasza zawodniczka wskoczyła na fotel liderki w klasyfikacji biegów górskich w grupie juniorek.

Nasza biegaczka walczyła w Wysowej Zdroju w Gorlickim Biegu Górskim. Był to jej debiut na tak długim (23 km) górskim dystansie.

- Do tej pory najdłuższym dystansem, jaki przebiegła na zawodach, było 10 km i to na płaskiej trasie, a w Wysowej trasa była ekstremalnie trudna – wspominał Bogdan Karkut, który towarzyszył naszej zawodniczce na całej trasie. - Biegam od wielu lat w górach, ale nie zetknąłem się z tak trudną trasę, zwłaszcza w końcowej fazie biegu – dodał Karkut.

Monika Węgrzyn świetnie radziła sobie z trudnymi odcinkami, ale na ostatnich dwóch kilometrach zaczęła odczuwać ból kolana i nie chcąc ryzykować pogorszenia kontuzji, przeszła do marszu, tracąc dwie pozycje. - Ze startu jesteśmy jednak bardzo zadowoleni, bo nasza zawodniczka ukończyła ten mega trudny bieg w świetnej kondycji, co znakomicie rokuje na przyszłość – zaznacza Karkut.

Poza tym przyjechaliśmy do Wysowej po punkty w Lidze Biegów Górskich, bo do liderki w grupie juniorek (16-19 lat), znakomitej narciarski ze Szczyrku Magdaleny Kobielusz, Monika traciła przed tymi zawodami 45 punktów. Ostatecznie wywalczyła dziewiąte miejsce w kategorii open, zdobywając 60 oczek. - Kobielusz raczej nie pojawi się na finale, bo, niedługo zaczyna sezon narciarski, więc zwycięstwo w lidze wśród juniorek jest w zasięgu ręki – cieszy się Karkut.

Finałowe zawody ligi, w której walczy 25 tysięcy biegaczy, odbędą się w najbliższy weekend w Górach Sowich (Bieg na Sokolec, dystans 21 km). Na zawody te Monika przyjedzie prosto z wycieczki do Brukseli, na którą dostała zaproszenie za zwycięstwo w Biegu Hetmana (końcem sierpnia).

Chwilę przed startem w Wysowej Monika oficjalnie ogłosiła, że dołącza do grupy biegowej Buff Team Poland. To profesjonalny zespół biegaczy. – To prestiżowa paczka. Bardzo dbają o zawodników, nawet nie mają tak dużego parcia na wynik. Bardziej zależy im na rozwoju zawodnika – podkreśla Karkut.

Wejście do tej grupy otwiera przed Moniką nowe szanse. – Chodzi głównie o kontakt z najlepszymi zawodnikami oraz możliwość zagranicznych startów – dodaje trener naszej biegaczki

Marcin Jastrzębski

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe