Mieszkańcy chcą przebudowy wysepek na ul. Jana Pawła II

  • 23.11.2019, 15:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy chcą przebudowy wysepek na ul. Jana Pawła II Fot. Anna Pocałuń Zdaniem mieszkańców miasta wysepki utrudniają korzystanie z ul. Jana Pawła II. Pod wnioskiem o ich przebudowę podpisało się kilku radnych.
Sprawą zainteresował się radny Krzysztof Wójcicki. Popierają go inni samorządowcy, którzy mają na względzie dobro lokalnej społeczności.

Tylko, albo aż, trzy wysepki są zmorą dla kierowców. Pierwsza z nich zlokalizowana jest przy przejściu dla pieszych obok basenu. Mieszkańcy apelują o jej obniżenie do poziomu lub niewiele ponad poziom ulicy. Drugą z nich, sąsiadującą z liceum ogólnokształcącym, mieszkańcy proponują przebudować na przejście dla pieszych z progiem zwalniającym najazdowym. W grę także wchodzi jej obniżenie. 

Nie pomaga

- Próg zwalniający w tym miejscu byłby najlepszy, ponieważ spowalniałby ruch na ul. Jana Pawła II, umożliwiając bezpieczne włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym z parkingów przy blokach, a przede wszystkim z parkingu przy liceum, gdzie obecnie jest znacznie ograniczona widoczność i dochodzi do kolizji - czytamy w treści interpelacji radnych. 

Co do trzeciej wysepki tuż przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów mieszkańcy także domagają się, aby poziom jej był równy z ulicą. Taki zabieg spowodowałby komfort przejazdu. W swoim piśmie radny Wójcicki, biorąc pod uwagę sygnały mieszkańców, nadmienia, mimo że zachowana jest przepisowa prędkość i ostrożność, często dochodzi o zawadzenie o krawężnik wysepki i uszkodzenie koła samochodu. 

Ku lepszemu

W petycji skierowanej do Krzysztofa Wilka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej, zostało podkreślone, że wspomniany problem był niejednokrotnie podnoszony. W wyniku tego doszło do modernizacji ulicy. - Co jednak okazuje się niewystarczające i problem nadal występuje i utrudnia korzystanie z tej drogi - dowiadujemy się od mieszkańców miasta. Tłumaczą oni, że w skrajnych przypadkach może dojść do najechania na krawężnik wysepki i utratę panowania nad autem, a w konsekwencji do poważnego wypadku. 

Krzysztof Wójcicki, podsumowując, powiedział, że modernizacja poprawi bezpieczeństwo kierowców korzystających z tej drogi. Zabieg ten nie wpłynie na zmniejszenie bezpieczeństwa pieszych. 

Radny tłumaczy

Krzysztof Wójcicki, członek prezydium, na swoim profilu na Facebooku argumentuje napisaną petycję. - Wiele osób prosiło mnie o interwencję w tej sprawie. Jak zwykle zdania są podzielone, bo z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo pieszych i wyjeżdżających z parkingów prostopadłych do jezdni, a z drugiej o bezpieczeństwo kierowców i notorycznie uszkadzane koła w samochodach - wyjaśnia radny Wójcicki. 

Zapewnia on, że razem z radnymi, którzy złożyli swój podpis pod petycją, będzie szukać porozumienia i rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Wójcicki domniemywa, że może najlepszym rozwiązaniem będzie próg zwalniający wyniesiony wraz z przejściem dla pieszych.

Żadne decyzje magistratu w tej sprawie nie zapadły. 

Anna Pocałuń

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonim
Anonim 23.11.2019, 20:26
Tor przeszkód in Kolbuszowa Country city folk

Pozostałe