Radny Piechota prosi o kolejny próg zwalniający

  • 23.11.2019, 17:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Radny Piechota prosi o kolejny próg zwalniający Fot. Bartosz Posłuszny Radny Piechota (na zdjęciu z lewej) mówił na sesji o potrzebach mieszkańców.
Na osiedlu Pańskie Pola w Cmolasie zamontowany zostanie kolejny próg zwalniający. Mieszkańcy jednak na ten moment nie mają co liczyć na przedłużenie chodnika.

Dariusz Piechota, radny z Cmolasu, poinformował o budowie kolejnego progu zwalniającego na osiedlu Pańskie Pola. - Po konsultacji z mieszkańcami poprosiłem wójta, aby coś takiego zostało zrealizowane. Taka zgoda została udzielona - mówił radny. Jak nadmienił w swojej wypowiedzi Piechota, mieszkańcy nadal wnioskują o przedłużenie chodnika. Wspomniał on również o uruchomieniu niebawem oświetlenia ulicznego.  

Jak podkreślił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, progi rzeczywiście poprawiają bezpieczeństwo. - Ilu jest zwolenników, tylu jest przeciwników - mówił o progach zwalniających włodarz. - My musimy zwrócić uwagę na przestrzeganie prawa o ruchu drogowym, bo jeżeli jest ograniczenie prędkości 30 na godzinę, jeżeli się jedzie 90 czy 100 km/h, skutki są oczywiste. Aczkolwiek ten próg będzie zamontowany - zapewnił. 

Szef gminy dodał również, że oświetlenie tego odcinka będzie uruchomione niebawem. - Jeżeli chodzi o chodnik, to ja rozumiem, że tam osiedle będzie się rozwijać i te potrzeby będą. Tego nie kasujemy, przyjmujemy jako wniosek, aczkolwiek w miarę możliwości budżetowych będziemy do tego wracać - zaznaczył, mówiąc o przedłużeniu traktu dla pieszych na Pańskich Polach. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonim
Anonim 23.11.2019, 20:24
To ja poproszę o zakaz wszystkich zakazów w Cmolensie

Pozostałe