Firma odbierające śmieci chce dwa razy więcej pieniędzy

  • 24.11.2019, 18:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Firma odbierające śmieci chce dwa razy więcej pieniędzy Fot. Archiwum Korso Czy ceny za odbiór śmieci wzrosną po nowym roku? Tego dowiemy się po przetargu i głosowaniu dzikowieckich radnych.
Do przetargu na wywóz śmieci w gminie Dzikowiec zgłosiła się tylko jedna firma. Gmina miała na ten cel zabezpieczoną kwotę w wysokości ponad 350 tys. zł. Oferent zaproponował dwa razy więcej.

Dokładnie 729 499,50 zł zaproponowało przedsiębiorstwo "Zieliński" za wywóz śmieci od mieszkańców dzikowieckiej gminy. Był to jedyny oferent, który wyraził chęć wzięcia udziału w przetargu. 

Co teraz zamierzają władze gminy? W Biuletynie Informacji Publicznej gminy Dzikowiec pojawiło się ogłoszenie o unieważnieniu postępowania. - Zamawiający nie może zwiększyć środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty, zatem unieważnia postępowanie - czytamy w uzasadnieniu. 

O zdanie na ten temat zapytaliśmy Jerzego Sito, radnego z Dzikowca. Jak uważa przedstawiciel mieszkańców, ceny śmieci nie mogą drastycznie wzrosnąć. Byłoby to dotkliwe dla wszystkich mieszkańców. Jak dodaje nasz rozmówca, należałoby wypracować jakąś strategię odnośnie wywozu śmieci. Jako pomysł poddaje wysłanie przez gminę zapytań ofertowych do innych firm, które zechciałyby zająć się odbiorem śmieci od mieszkańców gminy Dzikowiec. 

 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
MarJusz
MarJusz 24.11.2019, 19:42
Polska to dziki kraj... Firmy powinny symbolicznie pobierać opłatę, główny zysk powinien pochodzić z odzyskiwania surowców, ale u nas "golą jeleni" , a na składowiskach co jakiś czas pożar... polskie "byznesmeny" haha A wszystko za przyzwoleniem rządzących. Nie wspomnę już o tym , że płacimy za utylizację śmieci wytworzonych przez naszych zachodnich sąsiadów..
biznesmen
biznesmen 24.11.2019, 19:00
zostaje założyć włąsną firme odbioru śmieci i segregacji i bedzie z głowy

Pozostałe