Mieszkańcy trzech ulic złożyli skargę na burmistrza Kolbuszowej i urząd  

  • 24.11.2019, 19:51
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy trzech ulic złożyli skargę na burmistrza Kolbuszowej i urząd Fot. Anna Pocałuń Wydawać by się mogło, że zmodernizowane ulice są w idealnym stanie. Mieszkańcy jednak nie są zadowoleni z efektów prac.
Mieszkańcy ulic Goslara, Nadziei i Dembowskiego licząc na to, że długo oczekiwany remont przyniesie pożądany skutek, czekali na jego finisz. Wystające studzienki, rozkopane ulice to tylko niektóre z uciążliwości, z jakimi przyszło im obcować na co dzień.

Skarga, dotycząca nienależytej staranności, przewlekłej terminowości i braku rzetelności prac wykonywanych na wymienionych ulicach przy budowie kanalizacji, została napisana do przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Wilka. Końcem lipca 2018 r. rozpoczęto prace przy demontażu starych kręgów betonowych i włożeniu nowych z rur plastikowych, składających się z dwóch oddzielnych ciągów kanalizacji - ciągu kanalizacyjne do zbierania nieczystością kanalizacyjnych i do odprowadzenia wody deszczowej.

- Prace były przeprowadzone powoli i w sposób niewłaściwy - uzasadniają mieszkańcy. - Pracownicy często byli przemieszczani w miejsca oddalone, ponieważ wykonawca prowadził różne inne inwestycje - wyjaśniają. Dochodziło do tego, że przerwa w wykonywaniu prac trwała nawet kilka dni, a mieszkańcy musieli borykać się z występującymi utrudnieniami. 

Z większej na mniejsze

Jak tłumaczą autorzy petycji, ze starej kanalizacji demontowano kręgi betonowe o średnicy 100 cm na ul. Nadziei, a na ulicach Dembowskiego i Goslara średnica wynosiła 60 cm. Następnie po demontażu ułożono ciągi z rur plastikowych na nieczystości o średnicy 20 cm, a dla wody opadowej o średnicy 25 cm.

- Z uwagi na fakt, że osoba projektująca całe przedsięwzięcie kanalizacji nie uwzględniła spadku między ulicami Nadziei a Żeromskiego, które po wykonanym pomiarze wynosi ponad 4 metry - tłumaczą mieszkańcy. Projektant nie uwzględnił powierzchni dachowych oraz ulicznych, po których woda spływa do instalacji burzowej. Na wymienionych ulicach znajduje się około 40 budynków mieszkalnych. - Główne zbiorowisko wody płynie do ul. Nadziei - skarżą się mieszkańcy. 

Rzecz w tym, że ułożona rura odbierająca o średnicy 25 cm nie jest w stanie pomieścić wody spływającej z ulicy Goslara i Dembowskiego, bo ma taką samą średnicę 25 cm Taka sytuacja powoduje zalewanie niżej położonych domów mieszkalnych na ul. Nadziei.

Po ulewach

W sierpniu po obfitych opadach deszczu zalane zostały podpiwniczenia domów. - Pracownicy urzędu chodzili po osiedlach i to z ich ust słyszeliśmy, że zalewanie waszym domów dopiero się rozpoczęło - cytują mieszkańcy. Jak przypominają, Jan Zuba, burmistrz również był na miejscu, gdzie zostały pozalewane budynki. - I chwała mu za to, podczas rozmowy z jego ust mieszkańcy słyszeli, że na ul. Nadziei zostanie położona druga rura do odprowadzenia wód  deszczowych w celu prawidłowego odbioru wody z Goslara i Dembowskiego - przypominają autorzy petycji.

Jak podkreślają, obietnica włodarza miasta złożona mieszkańcem to rzecz najważniejsza. Mieszkańcy liczyli na to, że szef gminy dotrzyma wypowiedzianego słowa, ale jak do tej pory na obietnicach tylko się skończyło. Anomalia pogodowe również przemawiały za tym, aby inwestor jak najszybciej skorygował swoje nietrafne decyzje i wymusił na projektancie naniesienie poprawek na wcześniejszym projekcie celem wyeliminowania powstałych nieprawidłowości.

Anna Pocałuń

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Swiadomy wyborca
Swiadomy wyborca 26.11.2019, 18:57
A kto glosowal na takiego super Burmistrza to tera zdziwiony
Załamany
Załamany 25.11.2019, 21:45
Nie wiecie przypadkiem kiedy ul Handlowa i Wiktora będa remontowane😁
Skandal
Skandal 25.11.2019, 14:17
Dodatkowo na drogach dojazdowych do ulicy gen. Bora-Komorowskiego zapomniało postawić wszystkie znaki. Z jednej strony jest znak, że droga jednokierunkowa, a z drugiej nie ma zakazu wjazdu.
Skandal
Skandal 25.11.2019, 14:14
Skandal
Inżynier
Inżynier 25.11.2019, 12:03
Pociągnąć nieudaczników do odpowiedzialności i kazać im zwrot wynagrodzenia
Zenon
Zenon 25.11.2019, 10:05
Ciekawe jest kto był wykonawca,pewnie ktos z znajomych burmistrza, a przewodniczacy co on zrobi jak to kolega burmistrza. Weźcie ludzie pały i pogoncie w *** tych rzadacych w kolbuszowej .
Lok
Lok 25.11.2019, 04:56
Na partyzantów nie lepiej, wciąż nie dokończone podjazdy nie mówiąc o braku obiecanych chodników do czasu aż ktoś zginie pod kołami samochodu.

Pozostałe