Festiwal Teatrów w Trzęsówce. Za nami pierwsze występy |ZDJĘCIA|

  • 26.11.2019, 16:53
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Festiwal Teatrów w Trzęsówce. Za nami pierwsze występy |ZDJĘCIA| Fot. SP w Trzęsówce
W Szkole Podstawowej w Trzęsówce już po raz 18. zrganizowano Festiwal Teatrów. Wydarzenie to wpisało się w tradycję szkoły, a na scenie chętnie prezentują się uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Cmolas.

W niedzielę, 24 listopada liczna publiczność zgromadziła się na sali widowiskowo – sportowej w Trzęsówce. Tego dnia wystąpiło siedem grup teatralnych z pięciu szkół podstawowych gminy Cmolas.

W spektaklach nie zabrakło humoru, elementu dydaktycznego czy też zagadnień z zakresu ekologii. Królowa Śniegu nie przewidziała, że serce może pokonać zło, a moc przyjaźni może zdziałać cuda. Z kolei dzieci  w "Malinowych zalotach" przypomniały, że nie zdobywa się miłości przy użyciu przebiegłości. "Bajka  o Kapturku, wilku i ekologii" zachęciła do dbania o środowisko naturalne, zwierzęta i rośliny, gdyż natura nie jest w stanie sama walczyć z zanieczyszczeniami. "Wesołe życie babci Gieni i dziadka Mariana" niosło ważny przekaz, o tym że "życie nie jest po to, żeby się spieszyć, tylko po to, by się nim cieszyć".

O mocy magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam przypomnieli uczniowie w przedstawieniu "Zbuntowany Czerwony Kapturek". Z kolei aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie podkreślili rolę nauki w życiu człowieka. Natomiast uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Trzęsówce w sztuce "Dlaczego nie?" wskazali na ważną rolę książki w życiu każdego z nas. 

W niedzielę, 1 grudnia 2019 roku będą miały miejsce kolejne prezentacje spektakli teatralnych. - SP w Trzęsówce zaprasza wszystkich miłośników teatru, na kolejną festiwalową niedzielę - zachęcają organizatorzy.


24 listopada młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w następujących spektaklach teatralnych:

  • SP w Ostrowach Baranowskich, „Królowa Śniegu”
  • SP w Trzęsówce, „Malinowe zaloty”
  • SP w Jagodniku, „Bajka o Kapturku, wilku i ekologii”
  • SP w Jagodniku, „Wesołe życie babci Gieni i dziadka Mariana”
  • SP w Porębach Dymarskich, „Zbuntowany Czerwony Kapturek”
  • SP w Cmolasie, „Kopciuszek”
  • SP w Trzęsówce, "Dlaczego nie?"
bp

Zdjęcia (4)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mieszkanka trzęsówkisó
mieszkanka trzęsówkisó 26.11.2019, 18:16
nie ósmy a poraz 18 siemnasty
tak ten festiwal jest organizowany od 2002 roku
nauczyciel
nauczyciel 26.11.2019, 18:14
najbardziej wartościowa wychowawczo, artystycznie impreza dla dzieci młodziezy szkolnej po powiecie kobuszowskim
dyrektor
dyrektor 27.11.2019, 11:22
nawet powiem więcej na całej półkuli północnej

Pozostałe