Podwyżki dla ciężarowych

  • 19.12.2016, 05:02
  • dg

Podziel się:

Oceń:

Podwyżki dla ciężarowych Pixabay.com / poglądowe
Na ostatniej sesji radni ustalili stawki podatku od środków transportowych na 2017 r. Od stycznia opłaty wzrosną. O ile?

Podatek od środków transportowych płacą nieliczni. Wynika to z faktu, że najwięcej jest jednak właścicieli samochodów osobowych. Podatek od środków transportowych obejmuje natomiast pojazdy te rzadziej używane, ważące od 3,5 tony wzwyż.

Od przyszłego roku właściciele samochodów ciężarowych z gminy Majdan Królewski zapłacą wyższy podatek. W większości przypadków będzie to o 50 zł więcej niż w tym roku. Przykładowo właściciele samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 3,5 tony, ale poniżej 5,5 tony w tym roku płacili 600 zł, od stycznia zapłacą 650 zł. Również właściciele balastowych ciągników z naczepą lub przyczepą zapłacą o 50 zł więcej niż w tym roku. Skąd takie różnice? Stawki podatku uchwala rada gminy w granicach zakreślonych przepisami ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Ustawa określa górne i dla niektórych rodzajów pojazdów, dolne granice stawek podatku. Rada gminy może różnicować stawki, uwzględniając w szczególności: wpływ pojazdu na środowisko naturalne, rok produkcji albo liczbę miejsc do siedzenia.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

dg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe