Mieszkańcy proszą o drogę. Urzędnicy rozkładają ręce. Dlaczego? 

  • 30.11.2019, 20:45 (aktualizacja 30.11.2019, 20:50)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy proszą o drogę. Urzędnicy rozkładają ręce. Dlaczego? Fot. Anna Pocałuń Mieszkańcy sołectwa Kłapówki zabiegają o drogę, ale ona, ich zdaniem, pozostawia wiele do życzenia.
Ponad dziesięć gospodarstw znajduje się przy "powiatówce", która nie jest nawet przejezdna. Mieszkańcy apelują o utwardzenie nawierzchni na trakcie przy ich domach, a urzędnicy rozkładają ręce, bo stan prawny drogi nie pozwala na jakiekolwiek prace.

Taka sytuacja ma miejsce w Kłapówce w przysiółku Łąki. Droga, która prowadzi do stawów, na mapach widnieje jako droga powiatowa relacji Kłapówka - Pogwizdów - Hucisko. Znacznie różni się jednak ona od traktów, które w swoich zasobach ma Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.

O jej stanie, i braku oświetlenia ulicznego, mieszkańcy rozmawiali podczas zebrania wiejskiego w Kłapówce. Wtedy też podjęli decyzję o zwróceniu się z wnioskiem do urzędu o zabezpieczenie pieniędzy na oczekiwane przez nich inwestycje. 

Za długo

Nie był to jednak pierwszy raz, gdy mieszkańcy zwrócili się do magistratu. Końcem ubiegłego roku szukali pomocy w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. W odpowiedzi szefa gminy przeczytali, że aktualnie jest wykonana dokumentacja na oświetlenie uliczne części drogi. Wyjaśniono im także, że budowa oświetlenia będzie uzależniona od pieniędzy, które urząd będzie miał do dyspozycji z budżetu. 

Drugą sprawą jest fakt, że dokumentacja dotycząca oświetlenie nie uzyskała pozytywnej decyzji lokalizacji inwestycji. Przyczynił się do tego sprzeciw Państwowych Lasów oraz braku zgody na wejście w teren z budową oświetlenia na działkach prywatnych. Finisz sprawy był taki, że prace dokumentacyjne na tej części drogi zostały wstrzymane w uzgodnieniu z sołtysem Kłapówki. 

Co na to zarządca?

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do zarządcy drogi. Droga powiatowa relacji Kłapówka-Pogwizdów-Hucisko będąca w ewidencji Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej położona jest na działkach, których właścicielem jest miasto i gmina Kolbuszowa. Ponadto wyżej wymieniony ciąg drogowy nie spełnia warunków ustawy o drogach publicznych. - Stan prawny działek pod drogą nie pozwala na prowadzenie jakichkolwiek robót inwestycyjnych - wyjaśnia Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Powiatowych Dróg w Kolbuszowej.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pp
Pp 01.12.2019, 06:53
Jakby tam burmistrz, czy starosta mieli działkę ze stawem, czy altanke to by była droga z liniami xD pierwszej klasy

Pozostałe