Wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - mówi sołtys Dzikowca o budowie chodnika

  • 04.12.2019, 08:35
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - mówi sołtys Dzikowca o budowie chodnika     Fot. Archiwum Korso Prace miały zakończyć się 30 listopada.
Krzysztof Serafin, sołtys Dzikowca, zwrócił uwagę na przedłużające się prace związane z budową chodnika przy ul. ks. Sudoła. - Wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - dodaje gospodarz wsi.

Temat pojawił się na ostatniej sesji, w poniedziałek, 2 grudnia. - Czy ktoś z gminy nadzoruje budowę chodnika w Dzikowcu, bo wykonawca nie przestrzega podstawowych zasad BHP - poinformował sołtys Serafin. 

Jak dodał, z racji wykonywanych tam prac powstaje wiele zagrożeń. - Wysypana ziemia na drodze, niepozabezpieczane studzienki, nie wygląda to najlepiej. Miał być skończony ten chodnik do końca listopada - nadmienił gospodarz wsi. Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, potwierdził, że termin minął 30 listopada. 

Sołtys wymieniał jeszcze inne mankamenty dotyczące budowy nowego traktu. - Strasznie blisko drogi jest krawężnik zrobiony. Można było zrobić tak jak na ulicy Dworskiej, odsunąć 40 cm kostki. Tam będą i wypadki, i rozwalone opony, koła, ale przypuszczam, że to już musztarda po obiedzie - zgłosił problem Krzysztof Serafin.

Do nas również dotarły sygnały o nieprzestrzeganiu zasad BHP przez wykonawcę. - Gdy jechałam tamtędy po 16, było już ciemno - relacjonuje jedna z naszych Czytelniczek. - Robotnicy chodzili po drodze bez kamizelek, bez strojów z odblaskami. Dobrze, że tam trzeba jechać wolniej, bo mogłoby dojść do tragedii - mówi kobieta. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP, potwierdził, że termin zakończenia prac minął 30 listopada. Zapewnił również, że prace zakończą się w przeciągu kilku, kilkunastu dni. Jak dodał, za zabezpieczenie i przestrzeganie zasad BHP odpowiada wykonawca. Do zarządu nie docierały sygnały o zagrożeniach czy niewłaściwym zabezpieczeniu placu budowy. 

bp

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
naczelny konfident
naczelny konfident 05.12.2019, 09:52
panie majster, bhp zachowane
dd
dd 04.12.2019, 21:08
w ktorym miejscu buduja ten chodnik?
S
S 05.12.2019, 13:17
W Dolnym Dzikowcu w kierunku Mechowca
Cmolesianin
Cmolesianin 04.12.2019, 13:38
Chieliśta chodnika, to teroz bedzieta felgi prostować.
xyz
xyz 04.12.2019, 11:58
Jak nie ma chodnika to jest źle, a jak powstaje to jest jeszcze gorzej bo trzeba wolniej jechać.
S
S 05.12.2019, 13:21
Bardzo dobrze że powstaje, ale jak już się coś robi to należy to przemyśleć i robić z głową, a to że trzeba będzie wolniej jechać, to tylko z korzyścią dla mieszkańców

Pozostałe