Świąteczne paczki trafiły już do rodzin z naszego powiatu

  • 06.12.2019, 15:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Świąteczne paczki trafiły już do rodzin z naszego powiatu Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Prezentu trafiły do potrzebujących.
W czwartek (5 grudnia) świąteczne paczki trafiły do potrzebujących rodzin z naszego powiatu. Radość obdarowanych była ogromna. Najbardziej z prezentów uradowane były dzieci.

- Mamo, patrz, jaką mam lalkę! A tam jest samochód! On świeci! – między innymi takie okrzyki można było usłyszeć z ust dzieci, do których trafiły świąteczne paczki, przygotowane przez pracowników starostwa powiatowego oraz jednostek podległych, a także radnych Rady Powiatu Kolbuszowskiego.
 
Rodziny, do których skierowana została świąteczna pomoc zostały wytypowane przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.  Wybrano rodziny, których sytuacja materialna i życiowa jest szczególnie trudna. Potrzebowali oni głównie ciepłych ubrań, butów zimowych, artykułów spożywczych, szkolnych oraz chemicznych. Jedna z rodzin potrzebowała pralki. W paczkach sporo miejsca zajmowały także zabawki, z których szczególnie uradowane były dzieci.
 
 W tym roku świąteczna pomoc trafiła do rodziny z czworgiem dzieci w wieku 10, 8, 6 i 4 lat. Jest to rodzina zmagająca się z ubóstwem oraz niepełnosprawnością. Jej sytuacja materialna jest bardzo trudna. W ostatnim czasie rodzinie zepsuła się pralka, więc na liście najbardziej potrzebnych rzeczy znalazło się m.in. właśnie to urządzenie. Ponadto zebrane fundusze pozwoliły także na zakup butów zimowych dla dzieci, czapek, artykułów szkolnych, produktów spożywczych i chemicznych. Każde z dzieci dostało też zabawki pod choinkę.
 
Świąteczna pomoc skierowana została również do rodziny z trójką dzieci. Najstarsze z nich ma 14 lat, średnie 10, a najmłodsze 9 lat. Wśród najpilniejszych potrzeb rodzina wymieniła ciepłe kurtki dla dzieci, buty zimowe, artykuły spożywcze, chemiczne oraz zabawki.

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe