Z PODKARPACIA. Kościół odpowiada burmistrzowi. Ten kontruje zarzuty

  • 07.12.2019, 19:57 (aktualizacja 07.12.2019, 20:03)
  • opr. dj/mk

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Kościół odpowiada burmistrzowi. Ten kontruje zarzuty Fot. Facebook Bartosza Romowicza
W niedzielę, 8 grudnia, we wszystkich kaplicach oraz kościołach dekanatu Ustrzyk Dolnych ma zostać odczytane słowo Arcybiskupa Przemyskiego - "Troska o katechezę szkolną". Duchowny zarzuca włodarzom Ustrzyk propagowanie ideologii sprzecznych z katolicyzmem, burmistrz odpowiada.

W liście arcybiskup przywołuje fakty m.in. o usunięciu religii ze szkół przez komunistów oraz jej powrocie w 1990 roku. Według niego następują „są coraz nachalniejsze próby wchodzenia do szkół – zwykle bez zgody rodziców – ludzi, którzy propagują ideologie sprzeczne nie tylko z wiarą katolicką, ale godzące również w ogólnie przyjęte normy społeczne i wartości narodowe”.

Zdaniem arcybiskupa jednym z celów, jaki najwyraźniej postawili przed sobą orędownicy postępującej laicyzacji, jest(...)
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

CZYTAJ TEŻ: Burmistrz chce mniej religii w szkołach. Gmina wydaje na nią pół miliona złotych

opr. dj/mk

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jozek
Jozek 08.12.2019, 21:19
Nagonka na Burmistrza okropna - kogo ? Niestety , każdy wie o kogo chodzi. Katecheza w szkole tak ale jedna godzina i o to zabiega burmistrz. Nikt nie mówi o eliminacji religii ze szkoły .Są miejsca w Polsce że bisup wyraził na 1 godzinę w tygodniu. Dwie godziny w tygodniu - za dużo. Godzina i dość . Po co sztucznie robić program , a niestety w katechezie tak jest . W szkołach średnich to frekwencja na lekcji religii jest znikoma i coraz więcej uczniów nie chodzi- dlaczego? Bo za dużo tych godzin szkolnych.
nike
nike 08.12.2019, 11:06
a co z nadmiarem zatrudnionych urzędników, pasuje zlikwidować starostwa, urzędy wojewódzkie, dużo agencji , czas zająć sie biurokracją w oświacie, służbie zdrowia, nfozy, zusy, tam trzeba szukać kasy
Newer
Newer 07.12.2019, 23:27
Bardzo mądra decyzja burmistrza miejscem katechezy jest kosciol, a w szkole lepiej dać za te pieniądze logopedę albo psychologa i tyle w temacie albo dodatkowa godzinę zajęć wyrównawczych dla uczniów aby odciążyć rodziców
donald
donald 07.12.2019, 20:26
niech robią katachezę w kościele za swoje pieniądze. Wraz z zapewnionym dojazdem dla dzieci. Ciekawe ile by ich przyszło
Hs
Hs 07.12.2019, 20:15
No pewnie.. I co jeszcze? Meczet albo synagoge wybudować? Sam się nie uczył Religi to teraz próbuje z Kościołem walczyć.
A
A 07.12.2019, 23:31
Mylisz się. Nikt nie walczy z kościołem tylko kościoł walczy z ludźmi.

Pozostałe