Gimnazjum Publiczne w Niwiskach to już historia. Była dyrektor dziękuję za pracę

  • 08.12.2019, 19:00
  • AP

Podziel się:

Oceń:

Gimnazjum Publiczne w Niwiskach to już historia. Była dyrektor dziękuję za pracę Fot. SP w Niwiskach Dyrektor Halina Rębisz zarządzała placówką przez 20 lat. 31 sierpnia 2019 rok działalność zakończyło Gimnazjum Publiczne im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach. Na zakończenie funkcjonowania placówki powstała książka "Ostatni dzwonek". Publikacja została przygotowana przez nauczycieli pracujących
20 lat funkcjonowania placówki to okazja do wspomnień. - One, choć minione, na zawsze pozostają w naszej pamięci - podkreśliła Halina Rębisz, dyrektor byłego gimnazjum.

- Tworzyłam wspólnotę gimnazjum przez 20 lat. Cały czas traktowałam pracę jako służbę tej szkole - mówiła Halina Rębisz - A nie jako sprawowanie urzędu dyrektora - podkreśliła. Dodała, że praca z ludźmi to dobra szkoła życia. 

Była dyrektor podziękowała wszystkim samorządowcom, dyrektorom i pracownikom szkoły za lata współpracy. -Mieliśmy wspólne sprawy i wspólne problemy, wpieraliśmy się i pomagaliśmy sobie nawzajem - dodała Halina Rębisz. Dyrektor podkreśliła, że praca na stanowisku dyrektora jest pracą odpowiedzialną i często niedocenianą, a obowiązków z roku na rok przybywa. - Chciałabym zaapelować do radnych, aby pensum dyrektorskie nawet i w małych szkołach trochę się obniżyło - nadmieniła pedagog. W tej chwili wynosi ono 15 godzin.

Podziękowania Halina Rębisz skierowała również do rodziców, za działania wspierające proces edukacyjny. - Za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą - dodała. 

W imieniu Rady Gminy Niwiska dyrektor Haliny Rębisz wręczono kwiaty i życzono, aby 20 lat pracy wspominała ona z uśmiechem i radością. - Dziękujemy za codzienny wysiłek i czas poświęcony na edukację młodego pokolenia - zaznaczyła Elżbieta Wróbel, wójt Niwisk. 

AP

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Tomasz
Tomasz 22.12.2019, 16:19
Nie wspominam jako nauczyciel miłej atmosfery. Rządy pani dyrektor pozbawione były dobrej atmosfery, wieczne hospitacje , brak zrozumienia,niekończące się półgodzinne dyżury przed lekcjami, ( dzieci przywożono znacznie później ale Życzę tej Pani oczywiście satysfakcji , że Urząd gminy jej utrudniał , a pani Halina się nie poddawała i przez 20 lat dyrektorowała .
cofka
cofka 16.12.2019, 19:09
i tak to wszystko pojedzie za robotą do francji , dzieewczyny do sprzątania, a chłopaki na budowy, urząd gminy wszystkich nie zatrudni
trześniok
trześniok 12.12.2019, 18:28
Pani Dyrektor czy nie szkoda Pani tych lat, bo gimnazja to bzdura byłą
Nauczyciel
Nauczyciel 11.12.2019, 18:11
Tak pięknie nie było , bo Pani Wójt nie darzyła sympatią tej społeczności szkolnej. Niskie motywacyjne ( w szkołach podstawowych kilkunastoosobowych dodatki były wyższe) , brak nagród wójta dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, matematyczno - przyrodniczych . Doceniana była tylko biblioteka i wychowanie fizyczne a reszta nauczycieli to nie warci byli uznania , nagród czy podziękowania za 20 - letni trud wychowania i nauczania. Na koniec gimnazjum zero podziękowania , dyplomu ze strony wójtowej. A nauczyciele gimnazjum - niepotrzebni. Pani wójt! Przykro , że tak nas Pani i Pani polityka troski o oświatę omijała .
Nauczyciel
Nauczyciel 09.12.2019, 22:35
Pięknie wygląda Pani dyrektor , ale tak pięknie to jednak nie było . Niestety - zapomnieli o nas nauczycielach nasi włodarze gminy , faworyzowali malutkie szkółki , brakowało nagród od wójtowej , najmniejsze motywacyjne , pożegnanie nauczycieli po likwidacji gimnazjum też się odbyło bez podziękowań ze strony wójtowej i rady Gminy. Przykre, ale prawdziwe.
mundus
mundus 08.12.2019, 20:51
Po zreformowaniu szkolnictwa przez AWS które wprowadziło gimnazja,powyzsze wyedukowały na kretynów kilkadziesiat milionów Polskich dzieci,którzy dzisiaj rzucaja kamieniami w przydtrozne kapliczki.A kiedys ktos mówił ze ,,solidarność" nic nie wniosła?
Gabrysia
Gabrysia 09.02.2020, 17:48
Gimnazja na wsiach podniosło poziom nauczania i wychowania, tam nauczyciele ciężko pracowali, a teraz zostały małe szkoły z mierną jakoscia . Żal tylko tych madrzejszych dzieci, trudniej im teraz będzie dorównać młodzieży z miejskich szkół.
Damian
Damian 10.12.2019, 05:39
Strach pomyslec gdzie uczylo sie Zomo ktore do ludzi strzelalo.....

Pozostałe