Gmina Cmolas. Mieszkańców wsi są bezradni patrząc z jaką prędkością przejeżdżają samochody obok ich posesji

  • 08.12.2019, 20:00
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Mieszkańców wsi są bezradni patrząc z jaką prędkością przejeżdżają samochody obok ich posesji Fot. B.Posłuszny Ryszard Walczyk, radny z Ostrów Tuszowskich, wnioskował o przestawienie znaku drogowego.
Radny z Ostrów Tuszowskich wnioskuje o przestawienie znaku drogowego. Uważa, że mieszkańcy są bezradni, patrząc, z jaką szybkością przejeżdżają samochody obok ich posesji.

Ryszard Walczyk w swojej interpelacji pisze, że znak drogowy informujący kierowców o wjeździe w teren zabudowany, przy drodze powiatowej relacji Przyłęk-Komorów w Ostrowach Tuszowskich, od strony Przyłęka ustawiony jest na wysokości jednego z gospodarstw rolnych. - Wnoszę o ustawienie znaku informującego o terenie zabudowanym przy znaku oznajmującym wjazd do miejscowości Ostrowy Tuszowskie - zaznacza radny, uzasadniając, że zaraz za tym znakiem rozpoczyna się teren z budynkami mieszkalnymi zlokalizowanymi przy drodze powiatowej. - Interpelację tę składam w imieniu mieszkańców mojej wsi, którzy są bezradni, patrząc, z jaką szybkością przejeżdżają samochody obok ich posesji, zagrażając życiu ich i ich dzieci - podkreśla Ryszard Walczyk.

 W swojej odpowiedzi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznacza, że zarządcą dróg powiatowych jest Zarząd Powiatu i do jego kompetencji należy wykonanie wszelkich zmian w oznakowaniu. - W związku z powyższym gmina Cmolas zwróci się z pismem do Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej o rozważenie możliwości dokonania przedstawienia znaku "teren zabudowany" - zapewnia włodarz. Szef gminy uważa, że wpłynie to na poprawę warunków bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi powiatowej w Ostrowach Tuszowskich. 

bp

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kierowca
kierowca 12.12.2019, 18:24
najlepiej zaprosić wszystkich do tańca i zatańczyć walczyka
Ruski
Ruski 09.12.2019, 15:12
Walczyk nie wie co pisze.....!

Pozostałe