Dzisiaj kończymy głosowanie na Sportowca Roku 2019!

 • 31.01.2020, 12:30 (aktualizacja 31.01.2020, 14:04)
 • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj kończymy głosowanie na Sportowca Roku 2019!
Do godz. 16 do naszej redakcji przy ul. Obrońców Pokoju 20 można dostarczyć kupony wycięte z naszej gazety. Natomiast do północy trwa głosowanie SMS.

W tegorocznej edycji możemy zaprezentować wielu, głównie bardzo młodych, utalentowanych i pracowitych sportowców z naszego regionu. Są m.in. biegacze i pływacy. Drugi raz z rzędu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnej, piłkarskiej kategorii.

Lista sportowców, talentów, trenerów oraz wytypowanych drużyn jest już zamknięta. Każdy z nominowanych ma też przydzielony numer, pod który można wysyłać SMS-y (koszt za SMS to 2,46 zł z VAT). Głosować można także na kuponach drukowanych w papierowym wydaniu Korso.

Tradycyjnie wygrywają ci, którzy po zsumowaniu głosów SMS oraz głosów oddanych na kuponach zdobędą ich najwięcej. Statuetki Sportowca Roku, Talentu Roku, Trenera Roku, Piłkarza Roku i Drużyny Roku rozdamy podczas uroczystej gali.  Głosowanie kończymy 31 stycznia. 


KATEGORIA TALENT ROKU

 • Jakub Bąba (karate, Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate)
  10-latek (kat. 30 kg) w 2019 roku wywalczył trzecie miejsce w międzywojewódzkich mistrzostwach w Dębicy i srebrny medal w mistrzostwach Podkarpacia w Dukli. Zwycięzca zawodów Ligi Shinkyokushin w Kolbuszowej.
  TALENT.1 na numer 7248
   
 • Jakub Chudzik (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  W 2019 roku wywalczył czwarte miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie oraz siódme miejsce w mistrzostwach Polski do 16 lat na 600 metrów. Kuba to wicemistrz Podkarpacia oraz Makroregionu Podkarpacko-Małopolskiego w biegu na 600 metrów.
  TALENT.2 na numer 7248
   
 • Julia Mazurek (karate, Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate)
  13-latka (kadetka, kat. 50 kg) w 2019 roku wywalczyła drugie miejsce w mistrzostwach Podkarpacia w Dukli. Zdobyła brązowy medal w zawodach Pucharu Podkarpacia w Jaśle. W międzywojewódzkich mistrzostwach w Dębicy zajęła pierwsze miejsce. Srebrny medal w mistrzostwach Polski w Turku.
  TALENT.3 na numer 7248
   
 • Magdalena Niemczyk (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  W 2019 roku została halową wicemistrzynią Polski do 18 lat w biegu na 60 metrów. Reprezentując barwy narodowe, zajęła pierwsze miejsce w biegowym meczu międzypaństwowym w Kijowie (Polska, Ukraina Turcja, Turcja, Białoruś) w biegu na 100 metrów i w sztafecie szwedzkiej.
  TALENT.4 na numer 7248
   
 • Julia Szklarz (pływanie, Fregata Kolbuszowa)
  12-latka w 2019 roku w letnich mistrzostwach Podkarpacia wywalczyła srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym, brązowe medale na 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym. W zimowych mistrzostwach Podkarpacia zdobyła pięć brązowych medali: 200 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowym, 400 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem dowolnym.
  TALENT.5 na numer 7248
   
 • Szczepan Wójcik (pływanie, Fregata Kolbuszowa)
  13-latek w 2019 roku zdobył w letnich mistrzostwach Podkarpacia 4 medale. Srebrne na 1500 metrów stylem dowolnym i 400 metrów stylem dowolnym. Brązowe medale na 400 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem grzbietowym. W zimowych mistrzostwach zdobył 6 medali: 4 srebrne na 200 metrów stylem dowolnym, na 400 metrów stylem dowolnym, na 400 metrów stylem zmiennym, na 200 metrów stylem klasycznym, 2 brązowe: 1500 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. W międzywojewódzkich drużynowych mistrzostwach młodzików zdobył srebro na 400 metrów stylem dowolnym i brązowy medal na 200 metrów stylem zmiennym.
  TALENT.6 na numer 7248

KATEGORIA TRENER ROKU

 • Marcin Boronowicz (piłka nożna, Raniżovia)
  W 2019 roku wywalczył z Raniżovią awans do A klasy. Sukces tym cenniejszy, że zdobyty przez drużynę złożoną z samych miejscowych chłopaków. Marcin w przeszłości prowadził juniorów Raniżovii. Swoją trenerską pasję realizuje również w jednej z grup młodzieżowych Sokoła Sokołów Małopolski.
  TRENER.1 na numer 7248
   
 • Bogdan Karkut (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  W klubie ma mnóstwo funkcji. Jest dla swoich podopiecznych tym, kim w danym momencie musi być: kierowcą, czasem psychologiem, ale przede wszystkim wyrozumiałym trenerem. Wymaga dużo, dlatego jego podopieczni co roku walczą o najwyższe miejsca w dużych imprezach. Pasjonat, przy skromnym budżecie klubu nie może liczyć na pensje za swoją pracę. Według tegorocznej klasyfikacji wojewódzkiego związku czwarty trener na Podkarpaciu.
  TRENER.2 na numer 7248
   
 • Agnieszka Wilk-Sybicka (siatkówka, Niwa Niwiska)
  Drużyna Niwy w kategorii młodziczek wywalczyła drugie miejsce w drugiej grupie podkarpackich rozgrywek. Obecnie trenuje w Niwie ekipę kadetek. Od kilku lat dba o to, by nie zgubić siatkarskich tradycji w gminie Niwiska, prowadząc dodatkowe zajęcia, np. jako SKS w Niwiskach.
  TRENER.3 na numer 7248
   
 • Grzegorz Wróblewski (piłka nożna, Kolbuszowianka)
  Opiekun młodzików młodszych (rocznik 2008) Kolbuszowianki umie znaleźć wspólny język z młodym pokoleniem. Obecnie jego zespół dzielnie stawia czoła mocnym ekipom w podkarpackiej lidze młodzików młodszych. W Kolbuszowiance jako trener pracuje 4 lata. Jest wychowankiem tego klubu. 10 lat temu reprezentował barwy pierwszej drużyny Kolbuszowianki w czwartej lidze. Ma za sobą staż w Benfice Lizbona.
  TRENER.4 na numer 7248

KATEGORIA DRUŻYNA ROKU

 • Fregata Kolbuszowa (pływanie)
  Drużyna licząca 16 osób, pod opieką Bartosza Pietryki, stale reprezentuje nasz klub w najważniejszych imprezach. Nasi pływacy walczyli o najwyższe miejsca w Podkarpackiej Lidze Pływackiej dzieci, mistrzostwach, w sprintach, letnich i zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, mistrzostwach młodzików w Ostrowcu, mistrzostwach Małopolski. Zdobyli w sumie 179 medali w 2019 roku: 74 złote, 48 srebrnych, 57 brązowych. Startowali kilkakrotnie w sztafetach, stając na podium. Pobijali rekordy Polski i Podkarpacia, trzech zawodników z klubu reprezentuje kadrę Podkarpacia: Braian Skowroński, Szczepan Wójcik i Wiktor Blicharz.
  DRUZYNA.1 na numer 7248
   
 • Raniżovia Raniżów (piłka nożna, A klasa)
  Drużyna na wiosnę przypieczętowała awans do A klasy. Klub z Raniżowa postawił na wychowanków i ci nie tylko nie zawiedli, ale odwdzięczyli się fajnymi wynikami w B klasie i niezłą grą w A klasie w rundzie jesiennej. Drużyna jest na dobrej drodze, by na dłużej pozostać na poziomie "serie A".
  DRUZYNA.2 na numer 7248
   
 • Sokół Kolbuszowa Dolna (piłka nożna, 4 liga)
  Drużyna nie miała łatwej rundy jesiennej tego sezonu, obecnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ale stanęła na wysokości zadania w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Sokół na wiosnę zapewnił sobie utrzymanie, choć miał bardzo trudne zadanie. Drużyna stale jest odmładzana, a mimo to utrzymuje się na poziomie czwartej lidze.
  DRUZYNA.3 na numer 7248
   
 • Tiki-Taka Kolbuszowa (lekka atletyka)
  Drużynowo klub z Kolbuszowej zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w gronie ponad 40 klubów. W tegorocznej klasyfikacji Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki to piąty klub na Podkarpaciu, ustępuje miejsca tylko ośrodkom z Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli i Przemyśla. Sztafeta młodzików (Wiktor Zięba, Jakub Chudzik, Adrian Komaniecki, Wiktor Leśniowski) wywalczyła brązowy medal mistrzostw Podkarpacia (4x100 metrów).
  DRUZYNA.4 na numer 7248

KATEGORIA SPORTOWIEC ROKU

 • Bartosz Bebło (trójbój siłowy, Studio Mocy)
  Aktualny mistrz Polski w Trójboju Siłowym. W roku 2019 wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Europy, co jest obecnie największym sukcesem kolbuszowskiego klubu. W 2020 roku aż dwukrotnie powalczy o medale na imprezach międzynarodowych.
  SPORTOWIEC.1 na numer 7248
   
 • Monika Węgrzyn (lekka atletyka, Tiki-Taka Kolbuszowa)
  Mistrzyni Polski w biegu górskim na krótkim dystansie, będzie reprezentować Polskę w Puchar Świata do 18 lat we włoskiej Susie oraz w słynnym biegu Trofeo Vanoni. Od listopada biega nie tylko w Tiki- Tace Kolbuszowa, ale też w zawodowej grupie biegowej Buff Team Poland, z którą podpisała kontrakt.
  SPORTOWIEC.2 na numer 7248
   
 • Monika Zielińska (karate, Kolbuszowski Klub Karate)
  23-latka w 2019 roku zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski open karate kyokushin. Wywalczyła prawo startu w mistrzostwach świata w kat. open. Udało się jej wygrać jedną walkę, przez co awansowała do grona najlepszych 32 zawodniczek. Godzi sportową karierę z nauką w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku budownictwo. W tym roku będzie bronić pracę inżynierską.
  SPORTOWIEC.3 na numer 7248

KATEGORIA PIŁKARZ/PIŁKARKA ROKU

 • Kamil Czachor (Kolbuszowianka)
  Uniwersalny zawodnik. Jak trzeba to z powodzeniem staje między słupkami: uratował punkty w ostatnim meczu rundy jesiennej, broniąc rzutu karnego. W całej rundzie dał się pokonać tylko 13 razy. Jak trzeba, to sprawdza się w roli napastnika (runda wiosenna poprzedniego sezonu: 3 gole). Do naszej plebiscytowej zabawy zgłosił go zadowolony z jego postawy trener Kolbuszowianki, Bogusław Cieśla.
  PILKARZ.1 na numer 7248
   
 • Bartłomiej Karkut (Sokół Kolbuszowa Dolna)
  Jeden z najpewniejszych punktów defensywy Sokoła. Ma 22 lata, a już imponuje spokojem na boisku. Jeśli jest zdrowy, to zawsze jest w podstawowym składzie. Były zawodnik Kolbuszowianki sprawdza się w roli prawego lub środkowego obrońcy.
  PILKARZ.2 na numer 7248
   
 • Klaudia Korab (Sokół Kolbuszowa Dolna)
  Zdecydowanie najbardziej kreatywna i jednocześnie najtwardsza ofensywna zawodniczka Sokoła. Latem kusiła ją Resovia, ale Klaudia zdecydowała się zostać w naszej drużynie. Trudno wyobrazić sobie atak naszej drużyny bez Korab w składzie. Świetnie drybluje i dysponuje też mocnym strzałem z dystansu.
  PILKARZ.3 na numer 7248
   
 • Adrian Nowak (Sokół Kolbuszowa Dolna)
  Wiodąca postać zarówno w drużynach juniorów młodszych jak i juniorów Sokoła. Ma dopiero 16 lat, ale już coraz częściej grywa w dorosłych rezerwach ekipy z Kolbuszowej Dolnej. Ma poważne szanse na zaistnienie w najbliższym czasie w pierwszym zespole Sokoła.
  PILKARZ.4 na numer 7248
   
 • Fabian Zalewski (LKS Hucina)
  Środkowy obrońca reprezentuje barwy Huciny od sezonu 2018/19. Były gracz m.in. Sokoła Kolbuszowa Dolna, Wilgi Widełka zawsze jest solidnie przygotowany do meczu. Zawsze wychodzi na boisko w podstawowym składzie, nikomu nie odpuszcza. Młodzi mogą brać z niego przykład. Po całym dniu fizycznej pracy zawsze ma czas i energię na trening. 
  PILKARZ.5 na numer 7248
Marcin Jastrzębski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
S
S 30.12.2019, 08:21
ktoś przeoczył Kaczorowskiego z Zarębek, chłopak ma 18lat zdobył mistrzostwo Polski do lat 17 z Jagielonią Białystok, a teraz jest podstawowym bramkarzem drugoligowej Stali Rzeszów. Więc nie tylko 5 liga w dół.
Wkuwiony
Wkuwiony 11.12.2019, 09:10
Czyli piłkorze to nie sportowcy. W sumie racja.
a
a 12.12.2019, 11:00
Pilkarze to sportowcy, ale u nas w powiecie takich nie ma. Są tylko kopacze od 5 poziomu rozgrywkowego w dół
Pan piłkarz
Pan piłkarz 22.12.2019, 21:13
A ty to co gwiazda jakaś?
Tatra
Tatra 09.12.2019, 20:59
A ten sławny kulturysta z miasta Kolbuszowa to gdzie???

Pozostałe