Pieniądze się skończyły. Co z pijanymi z gminy Kolbuszowa?

  • 11.12.2019, 19:47 (aktualizacja 12.12.2019, 09:25)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Pieniądze się skończyły. Co z pijanymi z gminy Kolbuszowa? Fot. Archiwum
Izba wytrzeźwień nie będzie przyjmowała już pijanych z terenu gminy Kolbuszowa? Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z dyrektorem jednostki w Rzeszowie, kolbuszowski magistrat nie podpisał aneksu do umowy.

Porozumienie między gminą Kolbuszowa a miastem Rzeszów zawarto 28 grudnia 2018 roku i dotyczyło ono ustalenia warunków współpracy w zakresie prowadzenia izby wytrzeźwień w Rzeszowie. Zgodnie z porozumieniem oraz aneksem do niego rozliczenie z izbą nastąpi do końca stycznia 2020 roku na kwotę 13 tys. zł. Pieniądze, które na ten cel były zabezpieczone przez magistrat, skończyły się 3 grudnia. Od tego czasu osoby, które są pod wpływem alkoholu, nie są odwożone do izby w Rzeszowie. 

Jak wyjaśnił w rozmowie z Korso Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej, aneks do umowy leży na biurku i czeka na przesłanie do rzeszowskiej izby wytrzeźwień. Co za tym idzie, osoby będące pod wpływem, które funkcjonariusze uznają za agresywne i niebezpieczne, trafią na ul. Jana Kochanowskiego 17 w Rzeszowie. 

Rada Miejska w Kolbuszowej w środę (11 grudnia) pochyli się nad tą kwestią. Samorządowcy zagłosują m.in. za tym, aby pieniądze na pokrycie realizacji tego zadania zabezpieczyć na kolejny rok w budżecie miasta. 

CZYTAJ TEŻ: Był tak pijany, że zasnął na środku drogi krajowej
 

ap

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Aaa
Aaa 12.12.2019, 22:48
Może tak Kolbuszowa zajęłaby się tymi co spożywają nadmiar alkoholu i stoją po zaułkach ulic Kolbuszowskich i dała im jakaś pracę zarobkowa.
Marian
Marian 12.12.2019, 13:28
Lepiej drobnych pijaczkow czasem z wynikiem niespelna pol promila wywozic do rzeszowa i nabijac kase niz poprostu zawieść domu. 250zl plus koszt upomnienia, dowoz radiowozem do rzeszowa. Glupota wszechczasow. Nikt nie patrzy ze potem czlowiek czesto okradziony przez,, izbe'' nie ma jak sie dostac domu. Powinni byc wywozeni sami agresywni a nie zule ktorzy nie maja sily chodzic po to zeby wyniki wyrabiac

Pozostałe