KOLBUSZOWA. Ul. Piaskowa w budowie. Będzie asfalt i chodnik

  • 22.12.2019, 12:51
  • ap

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Ul. Piaskowa w budowie. Będzie asfalt i chodnik Fot. Archiwum Korso Na drodze na zostać położony kolejny fragment dywanika asfaltowego.
W Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej w poniedziałek (16 grudnia) złożono podpisy pod umową na kontynuacje rozbudowy ul. Piaskowej. Inwestycja pochłonie prawie 1,4 mln zł.

Zakres robót obejmuje wykonanie konstrukcji podbudowy i nawierzchni asfaltowej do skrzyżowania z ul. Krakowską. Odcinek będzie mierzył długość 1042 m. - Ponadto w ramach przedsięwzięcia wybudowany zostanie chodnik na odcinku 611 m - wyjaśniają przedstawiciele magistratu.

Wykonawcą zadania o wartości prawie 1,4 mln zł jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Inwestycja zgodnie z umową zakończy się na początku października przyszłego roku.

Do końca grudnia potrwają prace przy budowie drogi dojazdowej do sceny plenerowej w Kupnie. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni asfaltowej oraz budowę chodnika wraz z niezbędnymi podbudowami. Koszt inwestycji wyniesie ponad 100 tys. zł. Wykonawcą jest firma Bruk-Dar z Czermina.

W trakcie realizacji jest budowa drogi gminnej ul. Brzozowej w Kolbuszowej. Od skrzyżowania z ul. św. Brata Alberta do skrzyżowania z ul. Błonie. Zakres zadania obejmuje m.in. wykonanie robót ziemnych, wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, przebudowę sieci wodociągowej oraz budowę oświetlenia ulicznego. 

W ramach inwestycji zostanie także przebudowany fragment ul. Błonie, odcinek o długości 72 m w celu poprawy geometrii skrzyżowania z ul. Brzozową. Wykonawcą inwestycji jest także firma Bruk-Dar z Czermina, a jej wartość to ponad 1 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to początek października przyszłego roku.

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.12.2019, 16:45
I odwalą fuszerke tj na Wolskiej? Oby nie bo tamta ulica woła o pomstę do nieba

Pozostałe