Zraszacze ogrodowe - czy ich potrzebujesz?

  • 22.12.2019, 17:12 (aktualizacja 28.12.2019, 16:39)
  • Artykuł partnera

Podziel się:

Zraszacze ogrodowe - czy ich potrzebujesz?
Oczywiście, że tak! Zraszacze ogrodowe to podstawowy system stałego nawadniania, którego tak bardzo potrzebują Twoje rośliny. Dzięki nim jesteś w stanie zadbać o swój ogród o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności przebywania na zewnątrz w trakcie stale narastających w Polsce upałów. To właśnie te wysokie temperatury powodują nieodpowiednie nawodnienie gleby, które mocno odbije się na zdrowiu flory wokół Twojego domu.

Zraszacze ogrodowe - czy to się opłaca?

Tylko pomyśl: na ile więcej przyjemności mógłbyś sobie pozwolić, gdyby zraszacze ogrodowe zaoszczędziły Twój cenny czas? Zamiast przechadzać się od rośliny do rośliny w upalny dzień, mógłbyś poświęcić chwilę na rozmowę z rodziną i przyjaciółmi, rozwijanie swoich innych pasji i zainteresowań lub ulubioną lekturę w domowym zaciszu. Czyż nie brzmi wspaniale?

Jeśli jesteś ekonomistą, na pewno przekonają Cię liczby - według aktualnych badań system stałego nawadniania jest w stanie zaoszczędzić nawet 70% z sumy, jaką wydałbyś na własnoręczne podlewanie całego ogrodu! Dodatkowo, dzisiejsze zraszacze ogrodowe są na tyle proste w obsłudze, że jesteś w stanie wykonać całą instalację zupełnie sam, zaoszczędzając przy tym kolejne 50% ceny, jaką przeznaczyłbyś na zatrudnienie specjalistycznej firmy.

Zraszacze ogrodowe - które wybrać?

Na rynku są aktualnie dostępne zraszacze ogrodowe, które można podzielić na cztery typy:

  • zraszacze ogrodowe do trawy ręczne​;
  • zraszacze ogrodowe do trawy stacjonarne​ - dla ogrodów o nieregularnych kształtach, lejące jednolitym płaszczem wody;
  • zraszacze ogrodowe do trawy obrotowe i wahadłowe​ - te pierwsze dosyć uniwersalne, dzięki pojedynczemu strumieniowi wody, który z pomocą turbin obraca się wokół własnej osi, te drugie znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim przy działkach raczej długich i wąskich;
  • zraszacze ogrodowe do trawy wynurzające​ - które po zakończeniu swojej pracy chowają się z powrotem do podziemnej puszki, w której są zainstalowane; dla zwiększenia zasięgu można je swobodnie łączyć z innymi zraszaczami turbinowymi oraz wahadłowymi.

Zraszacze ogrodowe - gdzie ich szukać?

Najprostszym i najmniej wymagającym sposobem będzie zakup nawadniania przez Internet - najlepsze zraszacze ogrodowe oraz pistolety zraszające znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl! Jego konsultanci chętnie pomogą Ci w doborze zraszaczy ogrodowych oraz rozwieją wszelkie wątpliwości, uwzględniając przy tym Twój budżet, wielkość ogrodu oraz Twoje umiejętności dotyczące samodzielnego (bądź nie) zaimplementowania całej instalacji.

Artykuł partnera

Pozostałe