W Cmolasie odbyła się druga impreza z serii "Kolbuszowianka Cup"

  • 03.01.2020, 17:00
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

W Cmolasie odbyła się druga impreza z serii "Kolbuszowianka Cup" Fot. Archiwum Korso Emil Ziobroń z AP PN Cmolas odebrał nagrodę za zdobycie największej liczby bramek. Z lewej prezes Kolbuszowianki, Dariusz Wróblewski, z prawej Mateusz Cetnarski.
Trzy zespoły z naszego powiatu mogły porównać swoje umiejętności. W przedostatnią sobotę grudnia w hali w Cmolasie odbyła się druga impreza z serii "Kolbuszowianka Cup".

Tym razem w halowej zabawie uczestniczyli orlicy starsi, czyli zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi. – Turniej był dobrze obsadzony. Przyjechały naprawdę mocne zespoły – oceniał Grzegorz Kuźma, trener orlików Kolbuszowianki.

Przekonać mogły się o tym obie ekipy orlików Kolbuszowianki. Żadna z naszych drużyn nie zajęła miejsca na podium. – Było z kim powalczyć, choć możemy też czuć lekki niedosyt – zaznaczał Kuźma. Pierwszy zespół KKS-u był bardzo blisko wyjścia ze swojej grupy do półfinału. 

Niestety, w ostatnim meczu w grupie zremisował, mimo ogromnej przewagi z Wisłą Józefów. Warto dodać, że ten przeciwnik jechał na turniej prawie 300 km. – W meczu z nami mieli mnóstwo szczęścia. Awansowali do najlepszej czwórki dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu – ubolewał Kuźma. Orlicy starsi Kolbuszowianki jesienią walczyli w okręgowej lidze organizowanej przez podokręg Dębica. Walczyli w pięciu turniejach. Podsumowując wszystkie, ustąpili miejsca tylko ekipie Plonu Kawęczyn. W tych samych rozgrywkach walczą również orlicy Raniżovii, Victorii Ocieka i Sparty Chorzelów. – Zaangażowanie chłopaków jest na odpowiednim poziomie. Mam 16 chłopaków, teraz w lidze gramy na boisku po 7 zawodników, więc mam w kim wybrać – cieszy się Kuźma.

W kolejnej fazie rywalizacji obie nasze drużyny spotkały się w meczu, który miał dać im możliwość walki o piąte miejsce. KKS I pokonał KKS II aż 8:0. Turniej drużyny Kolbuszowianki zakończyły zwycięstwami. 

Zdecydowanie lepiej poszło podopiecznym Tomasza Grabca z AP PN Cmolas. Jego podopieczni zgarnęli główną nagrodę, wygrywając wszystkie mecze. Poza tym ze statuetką dla króla strzelców do domu wrócił Emil Ziobroń. Atrakcją dla wszystkich młodych adeptów piłki nożnej była obecność Mateusza Cetnarskiego. Jeden z najsłynniejszych wychowanków Kolbuszowianki, obecnie zawodnik Stomilu Olsztyn, wręczał nagrody.

Wyniki w grupach

grupa A

Kolbuszowianka CKM Sport Chorzelów 4:1 Kolbuszowianka - PN Cmolas 0:5 Kolbuszowianka - Wisła Józefów 1:1 Mecz o 5. miejsce: Kolbuszowianka – Igloopol 3:0.

AP PN - Wisła Józefów 4:1 AP PN - Kolbuszowianka 5:0 AP PN – CKM Chorzelów 7:0

Półfinał

AP PN – FA Stalowa Wola 1:0

Finał

PA PN - FA Nisko 2:0

grupa B:

KKS - FA Nisko 1:4 KKS II - FA Stalowa 0:3 KKS II - Igloopol 0:2 mecz o 7. miejsce o z Chorzelowem 1:1, karne 2:0

Końcowa kolejność

1. AP PN Cmolas 2. FA Nisko. 3. Wisła 4. FA Stalowa Wola 5. KKS I 6. Igloopol 7. KKS II 8. CKM Sport Chorzelów

Składy naszych drużyn

KKS: Igor Głuszko, Kamil Sułek, Kornel Zięba, Kamil Wiącek, Ksawery Skiba, Jakub Urban, Szymon Sitarz, Szymon Świątek, Jakub Kiwak, Jakub Salach.

KKS II: Filip Augustyn, Kacper Koszyk, Kamil Sarama, Kamil Golis, Bartłomiej Czachor, Filip Posłuszny, Mikołaj Jagodziński.

AP PN Cmolas: Krystian Kośmider, Szymon Kiwak, Nikodem Wilczyński, Michał Litwin, Nikodem Szady, Jakub Lubaś, Dawid Myszka, Karol Golba, Natan Skóraś, Emil Ziobroń. 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe