Gmina chce zakupić lokal w Porębach Dymarskich, w którym znajdował się sklep

  • 04.01.2020, 14:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Gmina chce zakupić lokal w Porębach Dymarskich, w którym znajdował się sklep Fot. B.Posłuszny Jesienią 2019 roku Rada Gminy Cmolas zadecydowała o zakupienie sklepu w Jagodniku, również od Gminnej Spółdzielni. Wówczas radni zabezpieczyli na ten cel 80 tys. zł.
Chodzi o część budynku, który jest własnością Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, oraz zarząd spółdzielni, po negocjacjach, ustalili cenę.

Część budynku po wycenie kosztować ma 64 760 zł. Lokal użytkowy ma powierzchnię 56 mkw. 

- Mamy wstępną wycenę. Czy jest możliwość negocjacji ceny. Jakie pomysły są na lokal? Kto o tym będzie decydował? - dopytywała Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu. 

Stanisław Siębor, radny Porąb Dymarskich, wspomniał o remoncie całego obiektu oraz zaadoptowania nowej części lokalu np. na kuchnię. - W remizie jest bardzo małe zaplecze kuchenne, które nie spełnia swojej roli. Zagłosowanie za podjęciem uchwały pozwoli na pełniejsze korzystanie z remizy - wyjaśnił. 

Szef gminy podkreślił, że prowadził on negocjacje odnośnie ceny zakupu tej części lokalu. - Zarząd spółdzielni chciał kwotę nieco wyższą - nadmienił. Jednak po rozmowach cena zatrzymała się na wartości rynkowej, jaką wyliczył rzeczoznawca. - Kupujemy sklep i jeżeli pojawi się chętny, to nie możemy zostawić takiej miejscowości bez sklepu - podkreślił wójt Galek. - Jest tam handel metodą objazdową, W pierwszej kolejności sklep, jeżeli nie, będziemy się zastanawiać - skwitował, dodając, że cały obiekt przeznaczony będzie do remontu, więc nabierze większej wartości. Wszyscy radni byli za przyjęciem uchwały i zakupem

 

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe