Wójt pisze do prezydenta w sprawie braku autobusów

  • 05.01.2020, 10:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Wójt pisze do prezydenta w sprawie braku autobusów Fot. B.Posłuszny Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, podkreślił podczas ostatniej sesji, że sprawą braku autobusu w Toporowie powinien zająć się również mielecki starosta, ponieważ to do mieleckich szkół uczęszczają dzieci z Toporowa, a on otrzymuje na nie odpowiednią subwencję oświatową.
Na brak połączeń autobusowych narzekają mieszkańcy Toporowa. Radny Walczyk interweniuje, aby przedłużyć kursy z Mielca.

Jak zauważa Ryszard Walczyk, radny z Ostrów Tuszowskich, mieszkańcy Toporowa zwracają się z prośbą o możliwość zorganizowania transportu zbiorowego dla dzieci i młodzieży do szkoły oraz dorosłych mieszkańców do Mielca. - Aktualnie nie ma żadnego połączenia autobusowego, z którego mogliby korzystać - podkreśla rajca. 

Przedłużenie trasy 

Radny Walczyk zwrócił się w tej sprawie do wójta gminy Cmolas. - Wnoszę o przedłużenie trasy autobusu podmiejskiego relacji Mielec-Szydłowiec do Toporowa - zaapelował. 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, poinformował, że podjął już odpowiednie działania w tym kierunku. - Wystąpiłem na piśmie do prezydenta Mielca o przyjęcie do realizacji zadania w zakresie lokalnego transportu zbiorowego polegającego na przedłużeniu trasy linii 43 relacji Mielec-Szydłowiec do miejscowości Toporów. Linię tę obsługują autobusy przedsiębiorstwa komunikacji w Mielcu, którego właścicielem jest gmina miejska Mielec - wyjaśnia włodarz. 

Pisma do wójta 

Jak nadmienia wójt Galek, wystąpił on również w piśmie do wójta gminy Mielec, która partycypuje w kosztach linii nr 43 o wyrażenie zgody na wydłużenie trasy do miejscowości Toporów. - Zgoda wójta gminy Mielec jest niezbędna do zawarcie porozumienia międzygminnego pomiędzy gminą Cmolas a gminą miejską Mielec w zakresie przewozu osób z miejscowości Toporów do Mielca - dodaje Eugeniusz Galek. 

Aktualnie gmina Cmolas oczekuje na odpowiedź na swoje prośby ze strony gminy miejskiej Mielec i gminy Mielec. Pozytywna odpowiedź pozwoli na podjęcie rozmów dotyczących kosztów partycypacji i spisania stosownego porozumienia. 
O dodatkowe wyjaśnienia prosił Ryszard Walczyk, radny na ostatniej sesji gminy Cmolas, w piątek, 27 grudnia. - Od kiedy możemy się spodziewać, że ten MKS ruszy? Czy jest szansa, że od 1 lutego będzie on przedłużony do przystanku w Toporowie? - pytał radny.
Jak podkreślił wójt, w styczniu są ferie, więc gmina będzie się starać, aby od lutego uruchomić transport.

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe