Bardzo ślisko na drogach. Policja apeluje o ostrożność

  • 09.01.2020, 09:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Bardzo ślisko na drogach. Policja apeluje o ostrożność Fot. Archiwum Korso Pomimo, że nie spadł śnieg, dzisiejszy marznący deszcz dał się we znaki kierowcom.
Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Niestety wielu kierowców o tym zapomina. Opady deszczu i śliska nawierzchnia znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Panująca obecnie na terenie województwa podkarpackiego pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

- Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej - przestrzega Podkarpacka Policja. 

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. - Apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować - podkreślają funkcjonariusze. 

bp

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Górnianka
Górnianka 09.01.2020, 12:56
Mieszkam na Górnej dziś rano tir prawdopodobnie wpadł w poślizg, rozwalając latarnie na rondzie. Mój dom jest w pobliżu kiedy doszło do tego zdarzenia zatelepało calym domem. Marznący deszcz szklanka na drodze a drogowcy gdzie? Nie chcę nic mówić ale boje się że któregoś dnia taki tir wylonduje ale nie na latarni tylko na mym domu
Janok
Janok 09.01.2020, 11:11
Jak jest szklanka to nawet 30km/h nie zapewni bezpieczeństwa, IMGW alarmuje już od kilku dni o marznących opadach, ale drogowcy posypią jak już kilka aut wypadnie z drogi....

Pozostałe