"Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie" - kolbuszowskie muzeum wydaje publikację

  • 12.01.2020, 09:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

"Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie" - kolbuszowskie muzeum wydaje publikację Fot. Archiwum Korso W lutym w skansenie odbędzie się spotkanie promocyjne.
Muzeum w Kolbuszowej, wspólnie z towarzystwem wydawniczym "Historia Iagellonica", wydało publikację pt. "Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie".

Jest to podsumowanie kilkuletnich badań nad tradycyjną kulturą oraz jej współczesnymi przejawami. W szczególności bogatymi tradycjami związanymi z Godnimi Świętami (Bożym Narodzeniem, przyp.red) i kolędowaniem na terenach Lasowiaków i Rzeszowiaków – obszarach statutowego działania Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Autorzy i badacze biorący udział w projekcie są przekonani, że wraz z towarzystwem wydawniczym "Historia Iagellonica" udało się stworzyć swoiste kompendium wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych i kolędniczych na Rzeszowszczyźnie. 

Czytelnicy będą się mogli o tym przekonać już w lutym, kiedy w skansenie odbędzie się spotkanie promocyjne.

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe