KOLBUSZOWA. W szpitalu odwołano zaplanowane operacje

  • 13.01.2020, 12:21 (aktualizacja 13.01.2020, 12:37)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. W szpitalu odwołano zaplanowane operacje Fot. Joanna Serafin
- Sytuacja jest trudna. Szukamy anestezjologa w trybie pilnym - mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala. Jak wyjaśnia, dzisiaj (13 stycznia) w placówce nie odbyły się zaplanowane wcześniej operacje i zabiegi.

Powodem jest brak lekarzy tej specjalizacji. Z czterech, którzy pracują w szpitalu, jeden przebywa na planowanym urlopie, drugi jest na zwolnieniu lekarskim a z trzecim trwają rozmowy dotyczące warunków zatrudnienia.

- Oczywiście jest anestezjolog na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, ale nie możemy go skierować na blok operacyjny, gdyż on musi być na OIOM-ie cały czas - dodaje nasz rozmówca.

Dzisiaj pacjenci np. z wypadków, których "trzeba położyć na stół" będą odsyłani do innych szpitali. Dyrektor przyznaje, że również jutrzejsze zabiegi są zagrożone. Pacjenci mają być informowani o ewentualnych zmianach.

- Będziemy mieć nowego anestezjologa, ale od lutego. Osób z tą specjalizacją jest naprawdę mało, stąd pozyskanie lekarza z tą specjalizacją jest bardzo trudne. Już na pewno brak jest możliwości zatrudnienia takiego lekarza „od ręki” w sytuacji wyjątkowej, z jaką mamy do czynienia dzisiaj - dodaje dyrektor Strzelczyk. 

Joanna Serafin

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Leon
Leon 15.01.2020, 09:18
Szpital który tak leczy pacjentów powinien już dawno zamniety.
pacjent
pacjent 13.01.2020, 13:36
Brawo, brawo wszyscy powinni zostawic to juz dawno wraz z pielegniarkami.

Pozostałe