Uczennice z Majdanu Królewskiego mistrzyniami województwa

  • 14.01.2020, 15:00
  • js

Podziel się:

Oceń:

Uczennice z Majdanu Królewskiego mistrzyniami województwa Fot. SP. Majdan Królewski - Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic - mówi Marta Godek, dyrektor szkoły w Majdanie Królewskim.
Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewski po raz pierwszy w historii placówki zdobyły tytuł mistrzyń województwa.

W połowie grudnia w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej rozegrano finały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

- W turnieju wzięło udział dziewięć najlepszych zespołów z województwa podkarpackiego. Powiat kolbuszowski reprezentowała drużyna z naszej szkoły - mówi Marta Godek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Majdanie Królewskim

Na początku grano mecze w grupach. Jako pierwsze do szerokiego finału awansowały dziewczęta z Niebieszczan, Bukowska i Majdanu Królewskiego, a następnie po małym finale barażowym gospodynie turnieju, czyli dziewczęta z Padwi Narodowej. 

- W grupie finałowej najciekawszy był mecz drużyn z Niebieszczan i Majdanu Królewskiego, bo drużyna z Niebieszczan to wielokrotny zwycięzca finałów wojewódzkich w unihokeja. Jak się potem okazało, był to kluczowy pojedynek turnieju decydujący o pierwszym miejscu - zaznacza dyrektor Godek. 

Po wyrównanym sportowym pojedynku szalę zwycięstwa przechyliła jedyna bramka w tym spotkaniu, którą uzyskały zawodniczki z Majdanu Królewskiego, zdobywając tym samym pierwszy w historii szkoły tytuł mistrzyń województwa. 

Dziewczęta tym samym uzyskały prawo startu w czerwcowym finale ogólnopolskim w Elblągu. 

Zwycięska drużyna dziewcząt ze szkoły w Majdanie Królewskim zagrała w składzie: Agata Puzio – kapitan, bramkarki – Katarzyna Maciąg i Aleksandra Tęcza, zawodniczki pola – Aleksandra Kamińska, Oliwia Ruszkiewicz, Katarzyna Śliwińska, Wiktoria Wdowiak, Amelia Trela, Zuzanna Kubik, Gabriela Skura, Isabella Mazur, Agata Witas. Trenerem majdańskiej drużyny dziewcząt jest pan Wojciech Migas.

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe