Mieszkańcy ul. Malwowej piszą petycje. Droga nie nadaje się do jazdy samochodem

  • 17.01.2020, 12:37
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy ul. Malwowej piszą petycje. Droga nie nadaje się do jazdy samochodem Fot. Archiwum Korso Mieszkańcy piszą do przewodniczącego rady w Kolbuszowej.
Na biurko przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej trafiła kolejna petycja. Czego dokładnie oczekują mieszkańcy ul. Malwowej?

Prośba dotyczy kompleksowego remontu ulicy. - Na nowym osiedlu w Kolbuszowej na co dzień jesteśmy zmuszeni do jeżdżenia po drodze, która nie nadaje się do jazdy samochodem osobowym - wyjaśniają mieszkańcy z ul. Malwowej. 

Dają oni do zrozumienia, że wszelkie próby naprawy tej drogi poprzez usypanie tłucznia grubości ok. 2 cm nie rozwiązuje problemu. Mieszkańców proszą, aby pieniądze na remont ul. Malwowej zostały zaplanowane w budżecie na 2020 rok. 

- Apelujemy jednocześnie, aby to nie był kolejny remont polegający na utwardzeniu nawierzchni za pomocą jednego auta z tłuczniem na całą drogę - podkreślają autorzy petycji. Zaznaczają, że metoda ta się nie sprawdza i podpowiadają, że jedynym sposobem rozwiązujących ich problem jest położenie nawierzchni asfaltowej. 

- Dodatkowym argumentem, aby przeprowadzić kompleksowy remont ulicy, jest fakt, iż wszelakie media, które są już ukończone, typu woda, prąd i kanalizacja idą pasem zieleni, a gaz "idzie" działkami mieszkańców - podkreślają wnioskodawcy, mając nadzieję, że znajdą pomoc w rozwiązaniu problemu dziurawej ulicy. 

W zakończeniu petycji jej autorzy licząc na to, że władze miasta staną na wysokości zadania i przychylą się do ich wniosku. 

Radny Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej, odpowiedział wnioskującym, że petycja zostaje przekazana na najbliższe posiedzenie komisji skarg, wniosków i petycji. 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe