Sołtys chce progi zwalniające w Kopciach

  • 17.01.2020, 20:00 (aktualizacja 18.01.2020, 08:05)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Sołtys chce progi zwalniające w Kopciach Fot. Archiwum Korso Jak informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor zarządu dróg, wniosek gminy Dzikowiec będzie rozpatrywała odpowiednia komisja.
Dzikowiecki urząd napisał wniosek do Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej w sprawie zamontowania progów zwalniających na drodze powiatowej w Kopciach.

O zamontowanie progów kilkakrotnie zabiegał Antoni Puzio, sołtys Kopci, twierdząc, że na drodze powiatowej we wsi kierowcy jeżdżą bardzo szybko i stwarza to duże zagrożenie.

Jak informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor zarządu dróg, wniosek gminy Dzikowiec będzie rozpatrywała odpowiednia komisja. Na drogach, którymi zarządza ZDP, w powiecie kolbuszowskim nigdzie nie ma jednak takich progów. Montuje się je w myśl określonych przepisów.

Progi zwalniające są urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego służącymi do wymuszenia fizycznego ograniczenia prędkości pojazdów samochodowych. Urządzenia te mogą być montowane wyłącznie w tych miejscach i na tych odcinkach dróg, na których konieczne jest skuteczne ograniczenie prędkości ruchu pojazdów, jeśli inne metody nie mogą być stosowane lub ich skuteczność jest niewystarczająca. Progi zwalniające montuje się na drogach położonych w obszarach zabudowanych, z wyjątkiem tych, na których stosowanie takich urządzeń jest niedopuszczalne.

Progi zwalniające nie mogą być stosowane:

 - na drogach krajowych i wojewódzkich,

 - na miejskich drogach ekspresowych, ulicach głównych ruchu przyspieszonego, ulicach głównych,

 - na ulicach i drogach wyjazdowych straży pożarnej, stacji pogotowia ratunkowego itp.,

 - na ulicach i drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej, z wyjątkiem progów wyspowych,

- na łukach dróg i w innych przypadkach, gdy ich obecność może powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 Przywołane przepisy nie wykluczają stosowania progów zwalniających na drogach powiatowych i gminnych.

bp

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
najlik
najlik 18.01.2020, 12:31
Proszę o zamontowanie 3 progów zwalniających od strony Lipnicy ,Woli Rusinowskiej na wysokosci znaków teren zabudowany i Wilczej Woli przed remizą.Tam kierowcy jeżdzą nie przestrzegając ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym..

Pozostałe