Radny zwraca uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa na "starej" wojewódzkiej

  • 18.01.2020, 11:00
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Radny zwraca uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa na "starej" wojewódzkiej Fot. Archiwum Korso Sprawę zgłosił na ostatniej sesji Jerzy Sito, radny z Dzikowca.
Jerzy Sito, radny z Dzikowca, zwrócił uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa na "starej" drodze wojewódzkiej relacji Kolbuszowa-Dzikowiec.

Drogę należąca jeszcze kilka miesięcy temu do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przejął pod swoje skrzydła powiat kolbuszowski. Po otwarciu obwodnicy Kolbuszowej i Weryni trakt z drogi wojewódzkiej przekształcił się w drogę powiatową. Jej zarządcą stał się Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.

Jerzy Sito, radny z Dzikowca, ma jednak zastrzeżenie do kolbuszowskiego zarządu. - Prośba od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prosiłbym ponowić albo wystosować nowe pismo, żeby pomalowali linie boczne na starej drodze wojewódzkiej nr 875 między Dzikowcem a Werynią - wyjaśniał dzikowiecki radny. Jak podkreślił, stare linie już się starły. - To aż śmieszne, że trzeba powtarzać takie rzeczy, a bezpieczeństwo przede wszystkim - skwitował.

Jak powiedział w rozmowie z nami Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, powiat planuje malowanie linii. Jednak należy poczekać z tym do wiosny. 

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe