Sołtysi z całego powiatu zjechali do Kolbuszowej |ZDJĘCIA|

  • 22.01.2020, 08:17 (aktualizacja 22.01.2020, 08:37)
  • ap

Podziel się:

Sołtysi z całego powiatu zjechali do Kolbuszowej |ZDJĘCIA| Fot. UM w Kolbuszowej Gospodarze z gminy Cmolas.
Coroczne spotkanie jest okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz do wymiany doświadczeń, które wzbogacają i pomagają w codziennej pracy sołtysa.

W sobotę (18 stycznia) odbył się XIX Zjazd Sołtysów z powiatu Kolbuszowskiego. W tym roku uroczystości zostały zorganizowane w Kolbuszowej. W spotkaniu poza gospodarzami poszczególnych sołectw wzięli udział przedstawiciele władzy na szczeblu parlamentarnym, wojewódzkim, powiatowym oraz gminnym, a także przedstawiciele instytucji wspomagających rolnictwo i przedstawiciele służb powiatowych.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych, którą odprawił ksiądz dziekan Lucjan Szumierz. Dalsza część spotkania miała miejsce w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Zebranych gości przywitali samorządowcy, którzy do uczestników zjazdu skierowali słowa podziękowania i uznania za pełną zaangażowania i wytrwałości pracę na rzecz lokalnych społeczności.

Po odmówieniu wspólnej modlitwy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia noworoczne oraz wysłuchali kolęd w wykonaniu Weroniki Kosteckiej.

ap

Zdjęcia (5)

Sołtysi z gminy Kolbuszowa

Sołtysi z gminy Kolbuszowa

Sołtysi z gminy Niwiska

Sołtysi z gminy Niwiska

Sołtysi z gminy Raniżów

Sołtysi z gminy Raniżów

Sołtysi z gminy Dzikowiec

Sołtysi z gminy Dzikowiec

Sołtysi z gminy Majdan Królewski

Sołtysi z gminy Majdan Królewski


Komentarze (0)


Pozostałe