Z PODKARPACIA. Księża wprowadzili podatek ministrancki? Kolędnicy oddają procent

  • 23.01.2020, 16:57
  • wg

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Księża wprowadzili podatek ministrancki? Kolędnicy oddają procent Fot. Archiwum W całym regionie ludzie zgłaszają przypadek "podatku ministranckiego".
Internet zawrzał po wpisie pana Rafała, który opublikował swoją krótką rozmowę z ministrantem. Wynikało z niej, że kolędnicy muszą oddawać procent z tego, co uzbierają księżom. Internauta, który opisał tę historię nie pochodzi z naszego województwa, ale całe Podkarpacie zgłasza podobne przypadki.

- Przychodzi do mnie do pracy młody chłopak 11-13 lat trzyma w woreczku drobne pieniądze 20,10,5,2,1 zł, wszystkiego około 300 zł. Proszę Pana czy dałby Pan radę wymienić mi te pieniążki na grubsze? (...) Zaczynamy wymieniać. Prawie wszystko wymienione. Na ladzie leżą jeszcze dwa banknoty po 50 zł i jeden 10 zł. Daj chłopcze te dwie pięćdziesiątki to dam Ci jeszcze całe 100 zł, "nie proszę Pana to muszę zostawić", bo muszę zapłacić(...)

   CZYTAJ WIĘCEJ >>  

 

wg

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Radzio
Radzio 23.02.2020, 13:22
Ich opodatkować za to że mogą nam służyć, Boże dlaczego nie grzmisz
M
M 25.01.2020, 11:07
Dokladnie jest tak jak pisz p. Magda
M
M 25.01.2020, 11:03
Dokladnie jest tak jak pisze p. Magda
Z tym ze cele na ktore sa przeznaczane srodki sa rozne.(np.wspolfinansowanie wspolnych wyjazdow, obozy itd).
Kolo
Kolo 24.01.2020, 21:31
Już sami nie wiecie o czym pisać, od dawna część pieniędzy oddawało się ponieważ z tego Ksiądz organizował nam coś...
Konus
Konus 24.01.2020, 18:43
Bujda na kulkoch nic takiego niema w gm blazowa
ksiadz
ksiadz 24.01.2020, 16:41
co to blokada
Sprawiedliwa
Sprawiedliwa 24.01.2020, 13:36
Dzikowiec okolice Kolbuszowej . Od dawna jest przymusowy " %" lecz to nie 1 procent ale z tego co słyszałam to część pieniędzy mają ministranci oddać niby na "koszty ich utrzymania" nie podoba im sie to lecz co mają zrobić?!
W dodatku miejscowy Proboszcz na Mszy upomina się , że część dobrych ludzi na kolędzie uzględniło i zrozumiało "wzrost kosztów utrzymania" . Teskt na początku kolędy dający do zrozumienia pozostałym ludzią .

brak komętarza..................
Gosc
Gosc 24.01.2020, 08:40
W każdej parafii tak jest to jest dodatkowa pensja dla proboszcza przeważnie jest 50 do 50
Obywatel
Obywatel 24.01.2020, 06:52
Dzikowiec koło Kolbuszowej już kilka lat płaci podatek ministranta księdzu
Goska
Goska 24.01.2020, 06:42
Niech ksiadz sam placi podatki. Za sluby , pogrzeb biora drozej niz za zboze. Wiec niech placa. A jak taki ministrant maloldtni ma placic to niech ksiadz da mu pokwitowanie
Artur
Artur 24.01.2020, 06:00
Większych bzdur nie słyszałem dzisiejszego dnia
Majk
Majk 24.01.2020, 12:04
Zapytaj ministrantow z dzikowca od kilku lat ksiadz pobiera ppdatek
Nic nowego
Nic nowego 24.01.2020, 02:31
Odkryli Amerykę normalnie... Od dawien dawna % z zarobku kolędowego ministrantów szedl do księży dopiero po latach jest rozgłos?
Magda
Magda 23.01.2020, 22:20
Ale nierzetelny artykuł, każdy kto był ministrantem albo ma dzieci które są to wie , że z funduszu ministranckiego jeździ się na wyjazdy w gory,dofinansowuje wyjście do kina, razem ministranci na koniec kolędy świętują i kupują sobie z tego pizzę. To są ich wspólne pieniądze. Tak było u nas zawsze i tak jest
EDWARD
EDWARD 24.01.2020, 17:45
Dawniej wszystko co się uzbierało to było dla ministrantów a księża ze swoich pieniędzy organizowali różne wyjazdy, mikołajki , nagrody i jeszcze religia nie była przez państwo płacona . Hańba jeżeli jest taki proceder.
Katolik Janusz
Katolik Janusz 23.01.2020, 21:41
Proszę podać w których parafiach jest taki proceder że księża zabierają ministrantom 1%???? Proszę się nie bać tylko podawać oficjalnie. Za rok ksiądz już nie nazbiera tyle co teraz a i połowa ludzi go nie przyjmie. PROSZĘ PODAWAĆ NAZWY PARAFII GDZIE JEST TAKI PROCEDER...!!!
Michał
Michał 24.01.2020, 13:18
W Kolbuszowej tak jest w obu parafiach.
Nie 1% tylko 20% ministranci oddają księdzu z którym idą na kolędę.
Majk
Majk 23.01.2020, 21:32
Normalne... w Dzikowcu taki podatek jest od kilku lat... kazdy ministrant musi placic... Skladka noworoczna na koscielnego tez jest w znacznym stopniu opodatkowana...
Radzio
Radzio 23.02.2020, 13:26
A paragon dają? Jak nie to zwykle oszustwo i kradzież
Edward
Edward 23.01.2020, 21:23
Trzeba sprawdzić takie informacje , ale jeżeli by to była prawda - to skandal. Zabierać dzieciom to co sobie uzbierali.
Pozdro
Pozdro 23.01.2020, 21:08
Zamiast pisać o obcych miejscowościach gdzie księża pobierają haracz to może napiszcie ze swojego podwórka że w Kolbuszowskiej parafi Wszystkich Świętych też taki proceder jest praktykowany tylko jak byście napisali o tym to pewnie jutro Korso by nie było . To jest złodziejstwo !!! Ci panowie w czarnych kitlach nie mają wstydu !!!
Obywatel
Obywatel 23.01.2020, 17:14
Oni już nie maja godności. Zero wstydu i moralności !!!!

Pozostałe