88 milionów rozdzielone

  • 09.01.2017, 06:14
  • Lidia Grabiec

Podziel się:

Oceń:

88 milionów rozdzielone L. Grabiec
Pod znakiem jakich inwestycji upłyną najbliższe miesiące w gminie i co będzie stawiał burmistrz? Tego można się było dowiedzieć podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Podczas sesji (28 grudnia) uchwalany był tegoroczny budżet.

Po raz drugi w historii radni miejscy uchwalili budżet gminy na kolejny rok jeszcze w grudniu. Po raz kolejny też przy dzieleniu gminnych pieniędzy samorządowcy byli jednomyślni. Pod uchwałą budżetową podpisali się bowiem wszyscy radni. - Dzisiejszy budżet to owoc pracy rady, która jest w dużym stopniu zgodna. Ten budżet świadczy też, że nasza praca dojrzewa już do pracy na wysokim poziomie – cieszył się tuż po głosowaniu Krzysztof Wilk, przewodniczący rady miejskiej.

Historyczny moment
W tym roku gmina Kolbuszowa planuje wydać aż 88 710 947 zł. Taka sama kwota została zapisana po stronie dochodów. Najwięcej pieniędzy, bo blisko 29 mln zł, samorząd planuje przeznaczyć na opiekę społeczną (pomoc społeczna i rodzina). Ma to związek z realizacją rządowego programu Rodzina 500 plus. Nieco mniej trafi na oświatę (ponad 28,8 mln zł), czyli utrzymanie szkół i pensje dla nauczycieli. W tym roku o około pół miliona wzrosną też koszty związane z utrzymaniem administracji. - Związane jest to z ustawowym podwyższeniem kwoty minimalnego wynagrodzenia. Od 1 stycznia 2017 roku będzie to kwota 2000 zł brutto – tłumaczył Stanisław Zuber, skarbnik gminy.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Grabiec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe