Przysięga "Terytorialsów" w Kolbuszowej. Zobacz zdjęcia z wydarzenia

  • 26.01.2020, 13:09
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Przysięga "Terytorialsów" w Kolbuszowej. Zobacz zdjęcia z wydarzenia Fot. B. Posłuszny Żołnierze złożyli przysięgę na kolbuszowskim rynku.
Dziś (niedziela, 26 stycznia) odbyła się uroczysta przysięga "Terytorialsów" z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Wydarzenie odbyło się na kolbuszowskim rynku o godz. 12. Słowa roty przysięgi wojskowej w obecności rodzin, parlamentarzystów, przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, kombatantów, oraz mieszkańców Podkarpacia wypowiedziało 44 ochotników.

Ochotnicy przysięgali na sztandar 3.PBOT, który w 80 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota - dowódca brygady odebrał z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wystawiona przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

bp

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
fghsdygh
fghsdygh 31.01.2020, 07:58
ty piczko wale cie na leb

Pozostałe