Bezdomne prezenty

  • 06.12.2015, 18:20
  • Justyna Trąd

Podziel się:

Oceń:

Bezdomne prezenty Justyna Trąd
Na pytanie, co chcesz na mikołajki lub pod choinkę, nasze pociechy bardzo często odpowiadają: pieska. Gdy szczeniak rośnie i nie jest już tak słodki jak wcześniej, bardzo często jest porzucany. Jak to się dzieje, że tak często mikołajkowe prezenty pozostają bezdomne? I jak temu zaradzić?

Jak przekonuje Grzegorz Dzimiera, który już od czterech lat opiekuje się przytuliskiem dla „bezdomniaków” w Kolbuszowej, przede wszystkim zwierząt nie powinniśmy traktować w kategorii prezentu. Nasz rozmówca, sam wielokrotnie nakłaniał ludzi, którzy w przypływie empatii podejmowali decyzję o adopcji psa czy kota, do ponownego przemyślenia tego pomysłu: – Każdemu, kto przychodzi do nas po psa, mówię, że pies to jest obowiązek. Większy nawet niż dziecko, bo dziecku można wytłumaczyć, że teraz nie pójdziemy na spacer. Pies, jak się nauczy, że o określonej porze ma coś otrzymać, będzie to egzekwować. To nie jest tak, że dzisiaj bierzemy małego szczeniaczka, kuleczkę, a za chwilę wyrasta psiak większy. Trzeba z nim chodzić na spacery. Pójść do weterynarza. Trzeba się nim zaopiekować, żeby się nie nudził, bo jak się będzie nudził, to zniszczy wszystko dookoła. Trzeba go w końcu wychować, żeby był niegroźny dla otoczenia, dla sąsiadów. To jest ogromny obowiązek i ktoś, kto nie przemyśli takiej decyzji potem jej żałuje. Często się zdarza, że takie osoby się tych psów pozbywają i mają święty spokój – mówi Grzegorz Dzimiera.

Więcej w Korso nr 48/02.12.2015

Justyna Trąd

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe