Jak wybrać najlepsze pędzle do makijażu

  • 31.01.2020, 00:34 (aktualizacja 07.02.2020, 08:06)
  • Artykuł partnera

Podziel się:

Jak wybrać najlepsze pędzle do makijażu
Rozpoczynasz swoją przygodę z makijażem i zastanawiasz się, dlaczego jeden pędzel nie wystarczy ci do wykonania całego makijażu? To artykuł zdecydowanie dla ciebie! Doradzamy, jakie pędzle do makijażu wybrać, aby malowanie było przyjemne i proste!

Różne techniki - wypróbuj wszystkie, znajdź ulubioną

Metod nakładania makijażu jest kilka, możesz to zrobić za pomocą:

  • pędzli,
  • gąbeczek,
  • opuszków palców.

Każda z tych metod ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki, ważne jest to, abyś przetestowała wszystkie i wybrała najodpowiedniejszą dla siebie. Nie ukrywamy, że na początku makijażowej drogi naprawdę przydadzą ci się dobre narzędzia pracy. Gdy dojdziesz do wprawy, będziesz swobodnie przechodzić między metodami, jednak początki bywają trudne, a dobre pędzle do makijażu zrobią naprawdę dobrą robotę.

Zadbaj o swoją skórę

Zanim przejdziemy do omawiania różnych rodzajów pędzli do makijażu, przypomnijmy, że nawet najlepsze kosmetyki kolorowe i najlepsze pędzle do makijażu nie pomogą, gdy twoja cera będzie zaniedbana. Pamiętaj zatem o regularnym stosowaniu peelingów, nawadnianiu organizmu i nakładaniu na skórę twarzy odżywczych i nawilżających preparatów. W momencie, w którym skóra jest zadbana możesz już śmiało przejść do wyboru odpowiednich pędzli do makijażu.

Pędzle do podkładów

Niektóre podkłady można nakładać palcami, ale są i takie, które lepiej nakładać pędzelkiem - wtedy unikniesz nieestetycznych smug na twarzy. Pędzle do nakładania podkładu są dosyć płaskie i gęste, aby umożliwić równomierne nakładanie podkładu na skórę. 

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się beauty blendery, czyli gąbeczki w kształcie stożka, które pomagają w równomiernym nałożeniu podkładu. Ich specyficzny kształt sprawia, że łatwo rozprowadzić nimi podkład pod oczami czy w kącikach nosa. Ich obsługa jest bardzo prosta - przed użyciem  wystarczy lekko zamoczyć beauty blender i delikatnie wilgotną powierzchnią nałożyć specyfik na skórę. 

Pędzle do cieni

Jeśli chodzi o cienie do powiek, to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż tutaj jeden pędzel do makijażu może nam nie wystarczyć. Podstawowym narzędziem przy nakładaniu cieni jest mały, krótki pędzel o zaokrąglonym końcu. Nie jest zbyt gęsty, dzięki czemu możesz uzyskać różne stopnie nasycenia pigmentem. Im mniejszy, tym precyzyjniej nałożysz kolor na powiekę. Zastanawiasz się, co zrobić w momencie, w którym na powiekę chcesz nałożyć więcej niż jeden odcień i obawiasz się zbyt wyraźnych linii oddzielających kolor? Spokojnie, w tym przypadku warto sięgnąć po puchaty pędzel o kulkowym zakończeniu. Musisz zwrócić uwagę na rozmiar, ponieważ zbyt duży pędzel rozetrze za dużo powierzchni cieni, natomiast małym pędzlem sporo się namachasz, zanim uzyskasz pożądany efekt.

Pędzel do pudru

Ten pędzel jest duży, gęsty, ale jego końcówka nie jest zbita. Włókna, z których jest wykonany są delikatne i pozwalają dobrze nałożyć produkt na skórę. Bardzo znaną odmianą pędzli do pudru jest pędzel kabuki, czyli puchaty pędzel na krótkim i stabilnym trzonku, na którym postawisz ten pędzel w momencie, w którym go nie używasz.

Pędzel do różu

Pędzel do różu jest duży i w miarę puchaty, a do tego ma skośną końcówkę, co ułatwia jego nakładanie na kości policzkowe. W ostatnim czasie modne stały się pędzle do różu o białym włosiu, ale kolor jest tu sprawą drugorzędną. Wybierając odpowiedni model, zastanów się, czy wolisz pędzel do makijażu wykonany z włosia syntetycznego czy z włosia sztucznego. Włos naturalny może uczulać, włos syntetyczny nie uczula, a do tego jest łatwy w czyszczeniu.

Polecamy artykuł: Makijaż krok po kroku


 

Artykuł partnera

Pozostałe