Czy w Widełce stanie fotoradar?

  • 31.01.2020, 08:28 (aktualizacja 31.01.2020, 09:19)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Czy w Widełce stanie fotoradar? Fot. Archiwum Na terenie naszego powiatu mamy jeden fotoradar. Stoi on przy DK9 w Majdanie Królewskim. O zamontowanie takiego urządzenia apelowali, bezskutecznie, w 2014 roku mieszkańcy Przyłęka.
Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup i instalację 26 fotoradarów w całej Polsce. Czy na liście znajduje się również powiat kolbuszowski?

GITD chce zamontować urządzenia rejestrujące pomiar prędkości na najbardziej niebezpiecznych odcinkach dróg.

W przetargu nie znalazło się żadne miasto leżące w województwie podkarpackim. Jednak inspektorat opublikował także listę rezerwową, gdzie mogłyby znaleźć się fotoradary. Jest również 26 punktów, gdzie urządzenia znajdą się, ale w dalszej przyszłości. Dla mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, i nie tylko, kluczowy może być fotoradar planowany w Widełce, na drodze krajowej nr 9, którą najczęściej podróżuje się do Rzeszowa. Ponadto na Podkarpaciu drugim punktem na liście rezerwowej jest Boguchwała.

Przypomnijmy, że przed Widełką znajduje się odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej. Na chwilę obecną pozostaje on nadal wyłączony, a wznowienie go planowane jest wiosną tego roku. GITD planuje przesunięcie pierwszych bramek odcinkowego pomiaru za nowe rondo na DK9. Drugi pomiar pozostanie nietknięty. Tym samym skróci się on o kilkaset metrów.

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe