Tomasz Buczek pisze do wojewody w sprawie pediatrii

  • 03.02.2020, 11:00 (aktualizacja 03.02.2020, 11:07)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Tomasz Buczek pisze do wojewody w sprawie pediatrii Fot. Joanna Serafin Tomasz Buczek zapowiedział, że będzie walczył o utrzymanie kolbuszowskiej pediatrii.
Jak wyjaśnia na wstępnie, swoje pismo kieruje w związku z decyzją Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej. Przypomnijmy, że jej członkowie wydali pozytywną opinię w sprawie likwidacji oddziału dziecięcego i zastąpienia go oddziałem ortopedycznym. 

- Zdumiewającym jest fakt, że poddano wniosek pod głosowanie, mimo, że przedstawiciel pani wojewody w radzie społecznej, czyli pan Ryszard Łeptuch, przyznał że nie zna ani stanowiska w tej sprawie wojewódzkiego konsultanta ds. pediatrii, ani samego stanowiska pani wojewody - zauważa Tomasz Buczek, pełnomocnik Ruchu Narodowego na Podkarpaciu.

Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej podkreśla, że rada społeczna przyznała, że nie wykonano analizy jak zamknięcie oddziału dziecięcego wpłynie na bezpieczeństwo dzieci, które do tej pory leczyły się w szpitalu w Kolbuszowej.

- Mam na myśli szczególnie przypadki nagłe, czyli przypadki wypadkowe i nagłych zachorowań i powikłań, które po zaproponowanych zmianach będą transportowane do szpitali oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Kolbuszowej - wyjaśnia Buczek i dodaje, że starosta Józef Kardyś, a zarazem przewodniczący komisji, poddał pod głosowanie wspomniany wniosek, który został pozytywnie zaopiniowany. 

Tomasz Buczek w swoim piśmie skierowanym do wojewody Ewy Leniart, zauważa również, że dyrektor szpitala nie naniósł w ustawowym czasie zmian w KRS w składzie rady społecznej. 

Na koniec kieruje on cztery pytania do wojewody. Pyta o stanowisko Ewy Leniart w sprawie likwidacji pediatrii w kolbuszowskim szpitalu oraz o opinię wojewódzkiego konsultanta. Dopytuje także o to, czy dokonano analizy jak likwidacja oddziału wpłynie na bezpieczeństwo zdrowia i życia dzieci w powiecie kolbuszowskim.

Zastanawia się również, czy przygotowano analizę sytuacji jaka będzie miała po zamknięciu pediatrii. - Jak procentowo spadną szanse przeżycia nagłych przypadków zagrożenia życia, które będzie trzeba transportować do szpitali w Mielcu lub Rzeszowie? - pyta Tomasz Buczek. 

js

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Lis
Lis 04.02.2020, 23:09
W taką akcję solidarnie wszyscy powinniśmy się włączyć, wyrazić swój sprzeciw przeciwko polityce dyrektora i starosty. Ciekawe ile kasy wzięli??? Tu trzeba zrobić porządek.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.02.2020, 14:09
Niedawno zlikwidowali porodówkę, teraz likwidują pediatrię, wczesnie wpakowali grube pieniądze w remonty tych oddziałów, a teraz że niby się nie opłaca. Wniosek sam się nasuwa.
Dyrektor niegospodarny, albo ktoś lewe interesy kręci.
fanlecznicy
fanlecznicy 04.02.2020, 11:16
Dlaczego nie zamkną całego tego szpitala, przecież tam nic nie działa
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.02.2020, 08:04
Niech ktoś naświetli sprawę tego "zdumiewającego faktu", bo to jest najistotniejsze w całej sprawie likwidacji oddziału.
Mieszkanka
Mieszkanka 04.02.2020, 07:02
Należy wyjaśnić że pediatria w wydaniu kolbuszowskim/zaplecze diagnostyczne, obsada kadrowa/nie była w stanie pomóc dziecku w stanie zagrożenia życia i. takie przypadki tu nie trafiały.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.02.2020, 19:37
Może coś pan Buczek wskóra , jestem za ....
Powinien wziąć sobie do pomocy radnego Karkuta co dwie głowy to nie jedna. Ale chyba jedno doszło im do głowy zaczęli zajmować się w końcu jakimś poważniejszymi sprawami a nie czepianie się wraz że swoim "przyrodnim" bratem panem Michałem Karkutem jednostek OSP z naszej gminy . Chyba że może któryś z nich wstąpił w szeregi jakiegoś OSP ( tylko kto by ich przyjął) i przez to tematy ucichły .

Pozostałe